شمار فلسطینیان اسیر مبتلا به کرونا به ۲۲۳ نفر رسید

شمار فلسطینیان اسیر مبتلا به کرونا به ۲۲۳ نفر رسید

فارس: دفتر اطلاع رسانی اسرای فلسطینی دربند رژیم صهیونیستی از افزایش شمار اسرای فلسطینی مبتلا به کرونا در زندان‌های این رژیم خبر داد.

این مؤسسه پنجشنبه گزارش داد که با ثبت ۵۹ مورد ابتلای جدید، کل مبتلایان به کرونا در بین اسرای فلسطینی در زندان صحرایی «نقب» به ۲۲۳ نفر رسیده است.

بر اساس این گزارش، در بین این تعداد افراد بیمار و مسن نیز وجود دارد. دفتر اطلاع‌رسانی اسرای فلسطین گفته است که بخش هشتم زندان «رامون» که مختص قرنطینه کردن مبتلایان به کرونا است، دیگر ظرفیت پذیرش مبتلایان جدید را ندارد.

در این ارتباط، هیأت امور اسرای فلسطین گفت که اسیران بند هشتم زندان مذکور بعد از آنکه از ابتلای خود به کرونا باخبر شده‌اند، نگران و ناامید شده‌‌اند و بیم آن می‌رود که شمار مبتلایان در سایه اهمال و بی‌توجهی مقامات رژیم صهیونیستی بیشتر هم بشود.

دفتر اطلاع‌رسانی اسرای فلسطینی وابسته به جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اخیراً خبر داده است که وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی اصرار دارد که نباید به اسرای امنیتی فلسطین واکسن کرونا زد (جزئیات بیشتر).

وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی طی هفته‌های گذشته با صدور بیانیه‌ای گفته است که فقط باید کارکنان زندان‌ها واکسن کرونا دریافت کنند، ولی اسرای امنیتی فلسطین نباید از واکسن کرونا استفاده کنند.

اخبار مهم ایران و جهان/