شمار فوتی های کرونا در چهارمحال و بختیاری به ۲۹۸ نفر رسید

شمار فوتی های کرونا در چهارمحال و بختیاری به ۲۹۸ نفر رسید

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-07-16

به گزارش تازه ترین ها، مجید شیرانی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آمار جدید بیماری کرونا در استان در شانزدهمین روز از مهرماه سال ۹۹ عنوان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۴۶ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی استان مراجعه داشته اند که از این تعداد ۷۴ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد عنوان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست ۱۶ مراجعه کننده بیمارستانی با علائم بالینی مشکوک به بیماری کووید ۱۹ که در مراکز درمانی بستری شده بودند مثبت قطعی اعلام شد.
وی گفت: هم اکنون ۲۰۴ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۱۵۲ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تاکید کرد: متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۸ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری نوپدید کووید ۱۹ در استان گزارش شده است و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری ۲۹۸ نفر است.
وی بیان کرد: هم اکنون ۳۴ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.