شناسایی ۳۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیل

شناسایی ۳۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیل

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-27

شهرام حبیب زاده در گفتگو با تازه ترین ها، عنوان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۳۱ بیمار در مراکز درمانی استان بستری و خوشبختانه نفر با بهبودی نسبی از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه آمار ابتلاء به بیماری کرونا در نوسان است، از افزایش فوتی‌ها در روزهای اخیر خبر داد و گفت: از تعداد بیماران بستری طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۲ نفر از اردبیل، ۳ نفر پارس آباد، ۱ نفر مشگین شهر، ۳ نفر گرمی و ۲ نفر از خلخال گزارش شده است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اظهار کرد: در حال حاضر تعداد ۲۱۸ نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۵۹ بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.
حبیب زاده بیان کرد: متأسفانه ۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلاء به بیماری کرونا فوت کرده‌اند لذا هم استانی‌ها باید به خطر مرگ و میر این ویروس توجه داشته باشند و تا ریشه کن شدن قطعی این بیماری حتماً در استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کننده و رعایت فاصله گذاری اجتماعی جدیت داشته باشند تا بتوانیم با کمترین تلفات و آسیب‌های ممکن این بیماری خطرناک را کنترل و مهار کنیم.
وی گفت: در حال حاضر شهرهای اردبیل، خلخال، مشگین شهر و گرمی در وضعیت قرمز، شهرهای پارس آباد، بیله سوار، نمین، نیر و سرعین در وضعیت زرد، و شهرهای کوثر و اصلاندوز در وضعیت سفید قرار دارند.
حبیب زاده ادامه داد: اگر بی توجهی مردم و ساده انگاری ادامه داشته باشد همچنان ویروس کرونا تلفات خواهد گرفت و آمار ابتلاء رو به افزایش خواهد بود، لذا توصیه می‌شود مردم همچون موج اول شیوع این بیماری مقید به استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی باشند تا این وضعیت به حالت عادی برگردد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از انجام بازرسی گشت‌های نظارتی از اصناف خبر داد و افزود: در صورت افزایش موارد بستری مجبور به اعمال محدودیت‌ها نسبت به وضعیت کنونی خواهیم بود لذا مردم باید جهت جلوگیری از اعمال این محدودیت‌ها در کاهش آمار ابتلاء به ویروس کرونا در جامعه با کادر درمان و دستگاه‌های اجرایی مشارکت داشته باشند.