شهرستان دولت‌آباد ولایت فاریاب به‌دست طالبان سقوط کرد

شهرستان دولت‌آباد ولایت فاریاب به‌دست طالبان سقوط کرد

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری آوا، عبدالمنان قاطع عضو شورای ولایتی فاریاب در شمال افغانستان امروز سه‌شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: شهرستان دولت‌آباد در ۶۲ کیلومتری شمال‌شرق شهر میمنه، مرکز این ولایت و تمامی مراکز و تأسیسات دولتی بامداد امروز به‌دست شبه‌نظامیان گروه طالبان سقوط کرده است.

عضو شورای ولایتی فاریاب در ادامه افزود: هیچ جزئیاتی از تلفات نیروهای امنیتی افغانستان در دست نیست؛ اما یارمحمد، فرمانده پلیس شهرستان دولت‌آباد به همراه ۸ تانک متعلق به ارتش به شهرستان همجوار عقب‌نشینی کرده است

در همین راستا محمد نادر سعیدی، عضو شورای ولایتی فاریاب اعلام کرد: کنترل شهرستان دولت‌آباد ساعت ۴:۰۰ بامداد امروز سه‌شنبه به دست طالبان افتاد. به دلیل قطع بودن آنتن شبکه‌های مخابراتی اطلاعاتی از تلفات نداریم؛ اما شماری از سربازان ارتش توسط طالبان اسیر شده و تعدادی هم به سوی منطقه «اندخوی» فرار کرده‌اند. شهرستان قیصار ولایت فاریاب هم به جز قرارگاه «کندک» به دست طالبان سقوط کرده است.

وی تاکید کرد: در صورتی که نیروهای امنیتی کنترل شهرستان دولت‌آباد را دوباره به دست نگیرند، شهرستان‌های شیرین تگاب و جمعه‌بازار واقع در ولایت فاریاب به زودی با تهدیدهای جدی امنیتی روبرو خواهند شد.

گفتنی است دولت‌آباد دومین شهرستان فاریاب است که طی هفته جاری به‌دست گروه طالبان سقوط می‌کند. شهرستان قیصار در ۲۶ کیلومتری شهر میمنه مرکز این ولایت سه روز پیش توسط طالبان تحت کنترل درآمده بود.