«شهید بهشتی» پایه گذار بنیانی برای احقاق عدالت در ایران است

«شهید بهشتی» پایه گذار بنیانی برای احقاق عدالت در ایران است

به گزارش خبرگزاری مهر، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در یادداشتی به مناسبت شهادت شهید بهشتی و سالروز قوه قضائیه در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: «شهید مظلوم سید محمد بهشتی، فراتر از معماری قوه قضائیه، پایه‌گذار بنیانی برای احقاق عدالت در نظام جمهوری اسلامی ایران است. نقش بی‌بدیل این شهید پراندیشه در تدوین قانون اساسی و پا گرفتن قوه قضائیه مستقل، انکار ناشدنی است.

فهم درست فحوای قانون اساسی ایران قرابت بسیار زیادی با درک اندیشه‌های شهید بهشتی دارد. منش نواندیشانه شهید بهشتی، هنوز هم تازگی دارد. او را به حق می‌توان یکی از نظریه‌پردازان انقلاب اسلامی ایران دانست که علم روز را با فقاهت آمیخته و مجدانه و مجاهدانه برای استقرار و تثبیت انقلاب و زدودن نظام نوپای اسلامی از زوائد و بدعت‌ها کوشید.

عمر پربرکت شهید بهشتی کوتاه بود. او «مظلوم زیست، مظلوم مرد و خار چشم دشمنان اسلام بود.» به‌پاس خدمات ارزشمند شهید بهشتی به عنوان رئیس دیوان عالی کشور و بلندپایه‌ترین مقام قضائی ایران، ایام شهادتش را هفته قوه قضائیه نام‌گذاری کرده‌اند. شهادت سید محمد بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفای انقلاب اسلامی ایران را تبریک و تسلیت عرض کرده، هفته قوه قضائیه را به مدیران و همکاران عزیزم در قوه قضائیه تبریک می‌گویم.»

منبع : مهر