شورای همکاری خواستار حل مسالمت‌آمیز اختلافات در سومالی شد

شورای همکاری خواستار حل مسالمت‌آمیز اختلافات در سومالی شد

فارس: «نایف الحجرف» دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس همه طرف‌های درگیر در سومالی را به آرام‌سازی و حل مسالمت‌آمیز اختلافات از طریق مذاکرات و دستیابی به توافق ملی فراخواند.

الحجرف تأکید کرد که گفت‌وگوی سازنده و دستیابی به توافق سیاسی، امنیت و توسعه در کشور را تقویت خواهد کرد.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - شورای همکاری خواستار حل مسالمت‌آمیز اختلافات در سومالی شد

 

در درگیری‌هایی که عصر پنج‌شنبه بین نیروهای دولتی و نیروهای امنیتی وابسته به ائتلاف نامزدهای معارض ریاست‌جمهوری رخ داد، چهار نفر کشته و هفت نفر نیز زخمی شدند.

در همین ارتباط «شریف شیخ احمد» رئیس‌جمهور سابق و یکی از رهبران ائتلاف نامزدهای ریاست جمهوری گفت که نیروهای امنیتی به هتل محل اقامت اعضای این ائتلاف یورش برده‌اند.

وی دولت را به سرکوب مردم و ممانعت از بیان دیدگاه‌های خود متهم کرد و در مقابل دولت نیز اعلام کرد که برخی «شبه‌نظامیان» سعی داشتند به تأسیسات نظامی و دولتی حمله کند.

در همین ارتباط سازمان‌ ملل ضمن ابراز نگرانی از درگیری‌ها در پایتخت سومالی، اعلام کرد که درگیری‌های مسلحانه در موگادیشو نیاز به برگزاری مذاکرات فوری بین دولت و روسای اقلیم‌های سومالی برای پایان دادن به اختلافات سیاسی و برگزاری انتخابات ریاستی و پارلمانی را نشان می‌دهد.

انتهای پیام/ص