شیرین ابو عاقله به عمد توسط نظامیان اسرائیلی کشته شد

شیرین ابو عاقله به عمد توسط نظامیان اسرائیلی کشته شد

به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه سی ان ان به نقل از شاهدان عینی در اراضی اشغالی، در گزارشی تأیید کرد که نظامیان صهیونیست به عمد خبرنگار الجزیره را هدف قرار دادند.

به گفته این شاهدان، نظامیان صهیونیست بی مهابا به سوی خبرنگاران حاضر در تظاهرات‌های مردمی فلسطین از جمله شیرین ابوعاقله آتش گشوده‌اند. به گفته آنها در لحظاتی که ابوعاقله خبرنگار شبکه الجزیره در حال تهیه گزارش بوده است هیچ فلسطینی مسلحی در اطراف او نبوده است.

پیشتر هم روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» با انتشار مطلبی اذعان کرد که شیرین ابوعاقله با شهادت خود، به نماد وحشی‌گری نظامیان اسرائیلی و سرکوب آزادی مطبوعات تبدیل شد.

روزنامه صهیونیستی در ادامه اذعان کرد که فلسطینیان هیچ اعتمادی به ارتش و پلیس اسرائیل ندارند و جهانیان در صف حمایت از خبرنگاران فلسطینی قرار گرفته‌اند.

همچنین روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع اسرائیلی نیز طی گزارشی تأیید کرد که گلوله از سوی صهیونیست‌ها به سوی خبرنگار مذکور شلیک شده است اما مقامات اسرائیلی از معرفی نظامی که این اقدام جنایتکارانه را انجام داده خودداری می‌کنند.

پیشتر «صالح العاروری» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی «حماس» در سخنانی به اقدام جنایتکارانه رژیم صهیونیستی در قتل شیرین ابو عاقله خبرنگار فلسطینی، واکنش نشان داد.

نایب رئیس دفتر سیاسی حماس ضمن تسلیت شهادت شیرین ابوعاقله خبرنگار فلسطینی به ضرب گلوله اشغالگران صهیونیست، خواستار بازخواست و محاکمه مسئولان این رژیم به خاطر این جنایت شد.

صالح العاروری تاکید کرد که ابوعاقله شهیدی قهرمان است که در راه فلسطین جنگید و جان خود را هم در راه حقیقت فدا کرد. العاروری افزود که ابوعاقله یکی از نمادهای مبارزات ملت فلسطین است که سرانجام آن زوال و نابودی رژیم اشغالگر خواهد بود.

منبع : مهر