صالحی امیری: برای آماده‌سازی حضور در المپیک کمبود زمان نداریم

صالحی امیری: برای آماده‌سازی حضور در المپیک کمبود زمان نداریم

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-07-21

به گزارش تازه ترین ها، سید رضا صالحی امیری در نشست خبری که امروز دوشنبه به صورت آنلاین با نمایندگان رسانه ها داشت، به دیدار توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک با نخست وزیر ژاپن اشاره کرد و گفت: به طور صد درصد بازی های ۲۰۲۰ توکیو در زمان مقرر جدید برگزار خواهد شد.
وی در این زمینه ادامه داد: البته برای برگزاری المپیک دو احتمال در نظر گرفته شده است؛ اینکه این بازی ها با واکسن برگزار شود یا بدون آن. ارزیابی خود من این است که تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی به واکسن کرونا دسترسی خواهیم داشت. بنابراین این طور در نظر می گیریم که المپیک سال آینده با شور و نشاط برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه میادین کسب سهمیه المیک هم از آذرماه آغاز می شود به تقویم مصوب برای برگزاری بسیاری از رویدادهای جهانی و آسیایی در ماه های آینده اشاره کرد و یادآورشد: دنیا اطمینان دارد که در سال ۲۰۲۱ شرایط به صورت کلی عادی خواهد شد و بر همین اساس نهادهای آسیایی وجهانی ورزش هم برای برگزاری رویدادهای شان برنامه ریزی کرده اند.
رئیس کمیته ملی المپیک تاکید کرد: در همین راستا ورزش ایران هم توسط برخی فدراسیون ها اردوهای شان را آغاز کرده اند. ما هم از این فرصت طلایی استفاده کره ایم، زیر ساخت های آکادمی را نوسازی و بازسازی کرده ایم. تجهیزاتی را هم خریداری کرده ایم تا به مرور آکادمی را مجهزتر کنیم.
صالحی امیری در مورد وضعیت ورزش ایران برای حضور در المپیک با توجه به وقفه ایجاد شده در تمرینات و اردوهای المپین ها گفت: ارزیابی آقای سجادی (سرپرست کاروان) و دیگر کارشناسان این است که زمان باقی مانده مناسب است و بنابراین دغدغه ای برای آماده سازی نیست به خصوص که مشکل پیش آمده از حیث کرونا  در سطح جهانی بود نه فقط ویژه ایران.
وی افزود: تمام کشورها درگیر کرونا و محدودیت فعالیت بودند. ورزشکاران ۲۰۶ کشور برای المپیک توکیو دچار افت شدند و این مسئله فقط مختص ایران نبود. کرونا برای ما شوکی در میانه راه بود به خصوص که ۵۲ سهمیه کسب کرده بودیم و کاملا آماده بودیم تا تعداد آنها را به سقف پیش بینی شده برسانیم اما در میانه راه متوقف شدیم. این توقف شوک بزرگی بود اما خود را قانع می کنیم چون شرایط ما با جهان مشابه است.
ادامه دارد …