صدرنشین جدید لیگ دسته اول از انزلی آمد/ تساوی مدعیان و شکست سایپا

صدرنشین جدید لیگ دسته اول از انزلی آمد/ تساوی مدعیان و شکست سایپا

به گزارش خبرنگار مهر، هفته ششم رقابتهای لیگ دسته اول فوتبال کشور بعد از ظهر امروز برگزار شد و در مهم ترین بازی دو تیم اول و دوم جدول در شیراز به مصاف هم رفتند که این دیدار برنده نداشت. قشقایی و شهرداری همدان که با ۱۲ و ۱۱ امتیاز رده های اول و دوم را در اختیار داشتند، در دیداری جذاب و حساس نتوانستند دروازه همدیگر را باز کنند تا حساس ترین بازی امروز با تساوی بدون گل به پایان برسد.

از تساوی قشقایی و شهرداری همدان بیشترین بهره را ملوان انزلی برد که با پیروزی در دربی گیلان مقابل شهرداری آستارا توانست از قشقایی و شهرداری همدان عبور کرده و با ۱۴ امتیاز به صدر جدول لیگ یک صعود کند. ملوان جدید ترین صدرنشین و یک مدعی جدی در لیگ دسته اول است.

خیبر خرم آباد که هفته گذشته نخستین شکست فصل خود را تجربه کرده بود، در هفته ششم هم نتیجه‌ای بهتر از تساوی خانگی مقابل خوشه طلایی ساوه نداشت. این بازی ۴ گل داشت که سهم هر یک از دو تیم ۲ گل و یک امتیاز بود.

در دیداری جالب از این هفته مس کرمان و استقلال ملاثانی در کرمان یک – یک مساوی شدند و نکته جالب این بازی این بود که گل های هر دو تیم را یک بازیکن زد. مهیار زحمتکش بازیکن مس کرمان که ابتدا دقیقه ۴ دروازه خودی را باز کرد و در دقیقه ۷۷ این گل را جبران کرد تا دیدار دو تیم با نتیجه مساوی به پایان برسد.

استقلال خوزستان هم در دیداری جذاب توانست به پیروزی قاطع ۳ بر صفر مقابل شاهین بوشهر رسید تا شاگردان سهراب بختیاری زاده ۸ امتیازی شده و به وضعیت شان در جدول سر و سامان بخشند.

در یکی دیگر از بازیهای حساس این هفته تیم خوب مس شهر بابک موفق شد سایپا تهران را با یک گل شکست دهد و ۱۰ امتیازی شود که این آماری خوب برای شاگردان وحید رضایی است. سایپا هم دومین شکست این فصل خود را تحمل کرد.

پارس جنوبی جم نیز در دیداری نزدیک موفق شد میهمانش بادران را با یک گل شکست دهد که این نخستین پیروزی جمی ها در این فصل بود و آنها را ۴ امتیازی کرد.

تیم فوتبال ماشین سازی در ادامه تیره روزی های این فصل خود شکست پر گل دیگری را تحمل کرد. تبریزی‌ها امروز در تهران مقابل ویستاتوربین به میدان رفته و با نتیجه ۴ بر یک شکست خوردند. ویستاتوربین امروز بهترین نتیجه این فصل خود را به دست آورد تا ۸ امتیازی شود و ماشین سازی همچنان با یک امتیاز در انتهای جدول باقی ماند.

نتایج بازیهای هفته ششم رقابتهای لیگ دسته اول به شرح زیر است؛

رایکا بابل یک – آرمان گهر صفر
قشقایی شیراز صفر – شهرداری همدان صفر
خیبر خرم آباد ۲ – خوشه طلایی ساوه ۲
مس شهر بابک یک – سایپا صفر
مس کرمان یک – استقلال ملاثانی یک
شهرداری آستارا صفر – ملوان یک
ویستا توربین ۴ – ماشین سازی یک
پارس جنوبی جم یک – بادران صفر
استقلال خوزستان ۳ – شاهین بوشهر صفر

جدول رده بندی لیگ دسته اول فوتبال در پایان هفته ششم؛

۱- ملوان انزلی ۱۴ امتیاز
۲- قشقایی شیراز ۱۳ امتیاز
۳- شهرداری همدان ۱۲ امتیاز
۴- خیبر خرم آباد ۱۱ امتیاز
…..
۱۶- بادران ۲ امتیاز
۱۷- شاهین بوشهر یک امتیاز
۱۸- ماشین سازی تبریز یک امتیاز

منبع : مهر