صدها هزار شهروند تهرانی در مسابقات «قهرمان شهر» شرکت می‌کنند

صدها هزار شهروند تهرانی در مسابقات «قهرمان شهر» شرکت می‌کنند

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین اوجاقی برگزاری رقابت های «قهرمان شهر» و حضور صدها هزار شهروند تهرانی در این برنامه بزرگ را فرصتی مغتنم برای ایجاد هویت بخشی به محلات، انسجام اجتماعی وارتقای سطح سلامت و نشاط در جامعه برشمرد.

اوجاقی تأکید کرد: توجه به تحکیم بنیان خانواده یکی از مهم ترین اولویت های مدیریت شهری در دوران کنونی است. سازمان ورزش نیز بر این اساس، برنامه ریزی‌های مدونی انجام داده که مهم ترین آن‌ها – با پیش بینی های به عمل آمده – به مشارکت حدود نیم میلیون نفر از شهروندان تهرانی در مسابقاتی تحت عنوان «لیگ قهرمان شهر» می‌انجامد.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری پایتخت ادامه داد: پیش از این، مقرر بود این مسابقات تحت عنوان “محله قهرمان” به انجام برسد ولی با رایزنی های به عمل آمده با کلانشهرها، این رقابت ها به “قهرمان شهر” تغییر نام یافت تا در صورت موفقیت این برنامه بزرگ، این لیگ بزرگ ورزشی در دیگر کلانشهرهای کشورمان نیز برگزار و در نهایت با انجام مسابقات بین برترین های هر کلانشهر، قهرمانان کشوری در رشته های مختلف معرفی شوند؛ این قهرمانان برآمده از دل محلات خواهند بود.

بر اساس اظهارات اوجاقی، مسابقات قهرمان شهر که از اول تیرماه ساری جاری آغاز شده و تا بهمن ماه سال جاری به طول می انجامد، در ۸ رشته مختلف ورزشی در دو بخش بانوان و آقایان در ۳۵۴ محله شهر تهران برگزار می شود. دربخش بانوان؛ رقابت های والیبال، بسکتبال و داژبال به صورت تیمی و مسابقات تنیس روی میز، ژیمناستیک، شنا، آمادگی جسمانی و بدمینتون به صورت انفرادی برگزار می شود .در بخش آقایان نیز مسابقات تیمی در رشته های والیبال، بسکتبال و فوتبال برنامه ریزی شده و رقابت‌های انفرادی در رشته های بدمینتون، تنیس روی میز، کشتی آزاد، دوومیدانی و شنا به انجام می رسد.

گفتنی است در جریان برگزاری این مسابقات، ابتدا تیم ها و نفرات شرکت کننده در هر رشته ورزشی در محلات مناطق ۲۲ گانه تهران به مصاف هم می روند. پس از برگزاری مسابقات در سطح محلات، تیم های برتر شناسایی می شوند و سپس این تیم ها در سطح منطقه با یکدیگر به رقابت می پردازند و در نهایت ۲۲ تیم و یا ورزشکار در هر رشته ورزشی معرفی می شوند تا با یکدیگر به رقابتی جدید بپردازند. به این ترتیب، مسابقات از دل محلات آغاز می شود و پس از چند مرحله، یک تیم (در رشته های تیمی) و یا یک ورزشکار در(رشته های انفرادی) به عنوان قهرمان، معرفی خواهند شد.

منبع : مهر