صعود دو جودوکار نابینای ایران به مرحله نیمه نهایی پارالمپیک

صعود دو جودوکار نابینای ایران به مرحله نیمه نهایی پارالمپیک

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به توکیو، مسابقات جودو نابینایان بازی های پارالمپیک امروز یکشنبه در سالن «نیپون ودوکان» در حال برگزاری است و ایران ۲ نماینده در دسته های منهای ۹۰ و به اضافه ۱۰۰ دارد.

وحید نوری که در دسته منهای ۹۰ کیلوگرم مدال طلا قهرمانی جهان را در کارنامه دارد در در دور نخست با قرعه استراحت روبرو بود و در نخستین مبارزه خود به مصاف سیلوا رفت و توانست با امتیاز ایپون حریف راضربه فنی کرد. نوری با این برد به جمع چهار نفر برتر مسابقات صعود کرد.

او نفر دوم رنکینگ وزن منهای ۹۰ کیلوگرم و یکی از شانس های کسب مدال برای کاروان ایران به شمار می رود. حریف اصلی نوری در این تورنمنت «الکساندر نازاینکو» اوکراینی نفر نخست دسته منهای ۹۰ کیلوگرم است.

مسابقات مرحله یک نیمه نهایی این رقابت ها تا دقایق دیگر برگزار خواهد شد.

همچنین محمد رضا خیرالله زاده نماینده ایران در وزن100+ کیلوگرم جودوی پارالمپیک توکیو ، با پیروزی بر حریفی از جامائیکا  به دور  نیمه نهایی رقابت ها صعود کرد.

خیرالله زاده ۲۶ ساله که علاوه بر نقره پارالمپیک آسیایی جاکارتا ، مدال طلای مسابقات جهانی ۲۰۱۸ را در کارنامه  دارد،  برای غنی کردن کلکسیون افتخارات خود با انگیزه فراوان و به قصد صید مدال طلای پارالمپیک با روحیه بالا مبارزه خود را آغاز کرد.

او در مبارزه ای هشیارانه موفق شد  در کمتر از دو دقیقه با ضربه فنی” ایپون” برحریف خود غلبه کند و امیدها را برای تسخیر سکو و کسب مدال پر رنگ نماید.

خیرالله زاده در مرحله بعد( نیمه نهایی) رقابتها باید به مصاف برنده  جودوکار باتجربه آذربایجان با کره جنوبی برود.