صعود سه دونده ایران به مرحله نیمه نهایی و شکستن یک رکورد ملی

صعود سه دونده ایران به مرحله نیمه نهایی و شکستن یک رکورد ملی

به گزارش خبرنگار مهر، بیست و پنجمین دوره مسابقات دوومیدانی قهرمانی بزرگسالان آسیا از روز گذشته در بانکوک تایلند آغاز شده و تا ۲۵ تیر ادامه خواهد داشت. نمایندگان کشورمان هم از صبح امروز پنجشنبه ۲۲ تیر در این رقابت‌ها حاضر شده اند.

امروز در جریان برگزاری دور مقدماتی رقابت ماده ۱۰۰ متر فرزانه فصیحی و حمیده اسماعیل نژاد موفق شدند با پشت سرگذاشتن رقبای خود به مرحله نیمه نهایی صعود کنند.

حمیده اسماعیل نژاد در گروه خود با ثبت حد نصاب ۱۱.۳۳ ثانیه ضمن شکستن رکورد ملی کشور که با زمان ۱۱.۴۱ ثانیه در اختیار فرزانه فصیحی بود بعنوان نفر نخست گروه خود از خط پایان عبور کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

همچنین فرزانه فصیحی دیگر نماینده کشورمان در این ماده موفق شد با ثبت زمان ۱۱.۴۲ ثانیه در جایگاه نخست گروه خود قرار گرفت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

حسن تفتیان سریعترین مرد کشور هم موفق شد با ثبت حد نصاب ۱۰.۴۰ ثانیه در مرحله مقدماتی ماده ۱۰۰ متر، زودتر از سایر رقبا از خط پایان عبور کرده و به مرحله بعدی مسابقات صعود کند.

مرحله نیمه نهایی و نهایی رقابت ماده ۱۰۰ متر مسابقات دو و میدانی قهرمانی آسیا عصر فردا (جمعه) به میزبانی شهر بانکوک کشور تایلند برگزار خواهد شد.

صبح امروز هم رضا مقدم در ماده پرتاب چکش با ایستادن در جایگاه یازدهم آسیا به کار خود در این رویداد پایان داد.