صندوق‌های ETF یا قابل معامله در بورس

صندوق‌های ETF یا قابل معامله در بورس

اخبار شرکتها ؛ آگاه پرس: بازار بورس مزایای بسیاری دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به سهولت سرمایه‌گذاری اشاره کرد: تمامی مراحل از طریق سامانه‌های آنلاین و با سرعت بالا انجام می‌شود، معاملات در چند ساعت مشخص صورت می‌گیرد و اطلاعات به صورت شفاف در اختیار همگان قرار دارد. با این حال، برای کسب موفقیت در این بازار لازم است زمان و انرژی زیادی صرف شود.

افراد باید با شرکت در دوره‌های آموزشی نحوه تحلیل بازار را بیاموزند، مدت‌ها زمان صرف بررسی گزارش‌های شرکت‌ها و نمودارهای قیمت کنند و البته دائما اخبار اقتصادی و سیاسی را تحت نظر داشته باشند. طبیعتا بسیاری از سرمایه‌گذاران فرصت کافی برای طی کردن این مراحل را ندارند؛ آگاه راهکارهای متنوعی را در این زمینه ارائه می‌دهد.

شرکت سبدگردان آگاه یکی از زیرمجموعه‌های هلدینگ آگاه است و به صورت اختصاصی در زمینه مدیریت دارایی فعالیت می‌کند. این شرکت با بهره‌مندی از دانش و تخصص تحلیلگران حرفه‌ای، فرصت‌های پرسودی را در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سبدگردانی اختصاصی به سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد. هدف شرکت سبدگردان آگاه در مرحله نخست حفظ امنیت سرمایه افراد و سپس کسب بیشترین بازدهی است، آمارها نشان می‌دهد که تا کنون در هر دو مورد عملکرد درخشانی داشته است.

هر صندوق سرمایه‌گذاری یک نهاد مالی است که با مجوز و تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت می‌کند. افراد نقدینگی خود را در اختیار صندوق قرار می‌دهند تا در دارایی‌های مختلف سرمایه‌گذاری شود و در نهایت هر فرد به اندازه سرمایه‌گذاری خود در سود و زیان شریک خواهد بود. صندوق‌ها انواع مختلفی دارند و نحوه خرید و فروش و میزان ریسک و بازدهی هر یک با دیگری متفاوت است.

صندوق هستی بخش آگاه یکی از انواع صندوق‌های ETF یا قابل معامله در بورس است که با نماد آگاس شناخته می‌شود. برای خرید واحدهای این صندوق کافی است کد بورسی یا کد معاملاتی داشته باشید و از طریق سامانه‌های آنلاین کارگزاری‌ها، درخواست خرید ثبت کنید.

آگاس از نوع صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام است و این یعنی، بین ۷۰ تا ۹۰ درصد دارایی‌های خود را به سهام شرکت‌های حاضر در بازار اختصاص می‌دهد. طبیعتا این نوع سرمایه‌گذاری بازدهی بالا و به همین نسبت ریسک بالایی نیز دارد. صندوق‌های در سهام بیشتر مناسب افرادی هستند که ریسک‌پذیری بالایی داشته باشند. در ادامه نمودار ترکیب دارایی‌های صندوق آگاس را مشاهده می‌فرمایید:

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - صندوق‌های ETF یا قابل معامله در بورس

صندوق هستی بخش آگاه فعالیت خود را از سال ۹۴ آغاز کرد و با داشتن یک کادر متخصص و حرفه‌ای، به سرعت به یکی از نام‌های آشنا در بازار بورس تبدیل شد.

این صندوق از زمان تاسیس تا کنون بیش از ۲۸۰۰ درصد بازدهی داشته است و حتی در یک سال گذشته با وجود فراز و فرودهای بازار و افت ناگهانی شاخص، به بازدهی بیش از ۳۵۰ درصدی دست یافت. در تصویر زیر نمودار مقایسه‌ای بازده صندوق و بورس را از ابتدای سال ۹۹ مشاهده می‌فرمایید:

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - صندوق‌های ETF یا قابل معامله در بورس

شرکت سبدگردان آگاه با ارائه صندوق هستی بخش آگاه (آگاس) فرصت سرمایه‌گذاری غیر مستقیم با بازدهی و قابلیت نقدشوندگی بالا را در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است. با استفاده از این فرصت، مدیریت دارایی خود را به دست افراد متخصص و حرفه‌ای می‌سپارید و بدون نیاز به صرف زمان برای مطالعه و تحلیل، از ظرفیت‌های بازار بورس بهره‌مند می‌شوید.

انتهای پیام/ب