ضرورت مشارکت‌پذیری ادارات با مردم در راستای حفاظت از محیط زیست

ضرورت مشارکت‌پذیری ادارات با مردم در راستای حفاظت از محیط زیست

به گزارش مهر، حسن عباس‌نژاد عصر امروز سه شنبه در حاشیه تودیع و معارفه رئیس اداره حفاظت محیط زیست کلیبر افزود: قاعدتاً تغییرات مدیریت در تمامی سطوح ادارات استان آذربایجان‌شرقی جزو الزامات بوده که در راستای توانمندی بخش‌های مختلف اعم از میانی و پایینی انجام می‌گیرد.

وی ادامه داد: شهرستان‌های اهر و کلیبر با توجه به تنوع زیست محیطی و اکوسیستم‌های شکننده‌ای که دارند برای محیط زیست آذربایجان‌شرقی و کشور اهمیت دارند و لازم است تا مدیریت محیط زیست در اهر و کلیبر از مدیریت مشارکتی برخوردار باشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی بابیان مدیران محیط زیست اهر و کلیبر بایستی با همکاری و مشارکت مردم برای حفظ محیط زیست را آموخته باشند، گفت: با توجه به وجود مناطق چهارگانه که در منطقه ارسباران؛ مدیران ما در اهر و کلیبر بایستی بتوانند با مردم برای حفاظت از محیط زیست با رعایت ملاحظات زیست محیطی همکاری کنند.

عباس‌نژاد تأکید کرد: از مدیران ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان‌های اهر و کلیبر انتظار این است تا برای رونق گردشگری و فعالیت‌های اقتصادی و گردشگری حتماً در صدور مجوزها؛ ملاحظات زیست محیطی را لحاظ کنند چراکه باید در شهرستان‌های اهر و کلیبر به دنبال اشتغال پایدار که بدون تخریب محیط زیست بوده باشیم.

وی ابراز داشت: برای تغییرات مدیریتی در شهرستان اهر به دنبال فردی بودیم تا بتواند ملاحظات زیست محیطی منطقه و ملاحظات استانی را بتواند پیگیری کند و در کنار آن با مسئولان شهرستانی و استانی همکاری و هماهنگی داشته باشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی با قدردانی از تلاش‌های مدیران سابق محیط زیست کلیبر و اهر گفت: تغییرات مدیریت قاعدتاً در راستای تقویت حضور محیط زیست در عرصه‌ی تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری شهرستان‌ها و استان انجام می‌گیرد که امیدوارم این تغییرات منجر به پررنگ‌تر شدن نقش محیط زیست در توسعه شهرستان‌ها و استان باشد.