طالقانی: شالوده‌ام از کشتی است و خود را بدهکار آن می‌دانم

طالقانی: شالوده‌ام از کشتی است و خود را بدهکار آن می‌دانم

به گزارش خبرگزاری مهر، در این دیدار محمدرضا طالقانی رئیس اسبق فدراسیون کشتی در صحبت‌هایی خطاب به کشتی گیران گفت: از اینکه بعد از مدت‌ها در میان کشتی گیران حاضر شدم به وجد آمده ام، برای من همین بس است که شما افتخارآفرین باشید.

وی ادامه داد: شالوده ام کشتی است و همیشه خودم را بدهکار کشتی می دانم و شما هم خود را طلبکار کشتی ندانید، چراکه هرچه داریم از کشتی است.

طالقانی اظهار داشت: همه امکانات و شرایط مهیا است و تمامی دست اندرکاران زحمت خود را می کشند و برایتان هزینه شده تا شما بتوانید به موفقیت برسید.

وی ادامه داد: کار سخت است و زحمت دارد اما این را بدانید که نگاه یک ملت پشت سر شما است. ما کشور بزرگی داریم که مردم آن علاقمند به کشتی هستند و آرزویشان موفقیت شما در مسابقات است. روزی ۳۰ تا ۴۰ نفر از من راجع به کشتی سوال می‌کنند، پس بدانید که کار شما و عملکرد شما بسیار مهم است.

طالقانی تصریح کرد: روزی که محمد بنا را دیدم، احساس کردم که این مرد عاشق کشتی و مملکتش است و از وی خواستم که بیاید، خیلی‌ها مخالف بودند اما من به موفقیت وی ایمان داشتم.

وی ادامه داد: کادر فنی خوبی کنارتان است، به آنها احترام بگذارید، محمد بنا تمام عشق و زندگی اش کشتی است و پژمان درستکار نیز اول راه است، اما من خیلی سال است که کار او را میبینم و او نیز مانند محمد بنا کارش را بلد است.

رئیس اسبق فدراسیون کشتی تأکید کرد: همه چیز مسائل مالی نیست، هیچ چیز را با مدال عوض نکنید، کسب مدال بسیار با ارزش است و قدر هزینه‌ای که برای آن شده را بدانید.

طالقانی گفت: این از بزرگی شما و عظمت کشتی ایران است که سایر حریفان بر روی مبارزه شما کار می‌کنند و به دنبال راهی برای غلبه بر شما می‌گردند.

وی ادامه داد: آن‌هایی که می‌خواهند موفق شوند از کسانی که به مدال طلا رسیده اند سوال کنند، چراکه آنها راه را رفته اند و کار را می‌دانند و از آن‌هایی که هم مدال کسب کرده اند می‌خواهم که تجربیات خود را در اختیار دیگران قرار دهند.

طالقانی در پایان با آرزوی موفقیت برای تیم‌های ملی کشتی در رقابت‌های جهانی نروژ گفت: راه برای شما باز است که بتوانید موفق شوید، ما آمل، شیراز و جویبار نداریم بلکه همه ایران هستیم و همه باید به دنبال بالا بردن پرچم کشور عزیزمان باشید. وقتی شما مدال می‌گیرید خستگی از تن ما در می‌آید و این را بدانید که یک ملت چشم انتظار موفقیت شما هستند.

در ادامه محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: من عشق به کشتی را از دو نفر آموختم، یکی محمد پذیرایی که محبت و لطف به کشتی گیران داشت و دیگری از محمدرضا طالقانی، چراکه از زمانی که وی رئیس هیئت کشتی تهران بود شاهد تلاش‌های او بودم و زمانی که رئیس فدراسیون شد نیز همان تلاش را داشت و من عشق به کشتی را در ایشان دیدم.

وی گفت: باید بگویم که من عشق بی منت را از طالقانی یاد گرفتم چراکه تمام عمر، خودش را بدهکار کشتی دانست و ایشان یکی از بزرگان کشتی است که هیچ وقت حق نداریم وی را فراموش کنیم.

علیرضا دبیر نیز در پایان با تشکر از حضور طالقانی و اعضای هیأت رئیسه در اردوی تیم ملی گفت: کشتی چند سالی است که افت کرده و دیده نمی‌شود، اما باید بیرون بیاید و بعنوان یک برند دیده شود.

وی ادامه داد: مردم ما نام قهرمانان چند دهه گذشته را به خاطر دارند و آن زمان هرکس در کشتی صاحب موفقیتی می‌شد، مورد توجه و شناخته شده بود، اما در حال حاضر کشتی زیاد دیده نمی‌شود و تمام تلاش من این است که کشتی را دوباره به روزهای قبل بازگردانم.