طراحی مدل تربیت یکپارچه دوران کودکی/ تدوین پیش‌­نویس آیین‌نامه آموزشی و پرورشی مهدهای کودک

طراحی مدل تربیت یکپارچه دوران کودکی/ تدوین پیش‌­نویس آیین‌نامه آموزشی و پرورشی مهدهای کودک

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-09-02

به گزارش گروه تعلیم و تربیت فارس: رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش، مهم‌ترین تصمیمات و برنامه‌های در دست اقدام وزارت آموزش‌وپرورش را مطابق فرامین مقام معظم رهبری در رابطه با آموزشی و پرورشی بودن مهدکودک‌ها و اهمیت دوره پیش‌دبستانی تشریح کرد.

حکیم زاده، اولین اقدام انجام ‌شده را درخواست استقلال دفتر آموزش‌ و پرورش پیش از دبستان در معاونت آموزش ابتدایی دانست و گفت: استقلال دفتر آموزش ‌و پرورش پیش‌دبستانی جهت انجام مأموریت‌های موجود در رابطه با دوره پیش‌دبستانی و وظایف جدید در رابطه با مهدکودک‌ها بسیار حائز اهمیت بوده و در این رابطه موفق به اخذ موافقت اولیه سازمان امور اداری و استخدامی کشور شده‌ایم.

وی افزود: طراحی مدل تربیت یکپارچه دوران کودکی از قبل از تولد تا ورود به دبستان و حضور فعال در جلسات تخصصی شورای عالی انقلاب فرهنگی در رابطه با طراحی الگو و تأمین استلزامات اجرای فرامین مقام معظم رهبری و ایفای نقش حاکمیتی وزارت آموزش‌ و پرورش در رابطه با تربیت در مهدکودک و دوره پیش‌دبستانی از اقدامات دیگر در خصوص اهمیت موضوع دوره پیش‌دبستانی و مهدکودک‌ها است.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: خوشبختانه موفق به تدوین برنامه عمل تحقق منویات مقام معظم رهبری شدیم و این برنامه را جهت نهایی سازی، ابلاغ و اجرا به دفتر وزارتی ارائه داده‌ایم.

وی ادامه داد: همچنین تدوین پیش‌­نویس آیین‌نامه آموزشی و پرورشی مهدهای کودک و دوره پیش‌دبستانی جهت تصویب در شورای عالی آموزش‌وپرورش، تدوین نظام شایستگی حرفه‌ای مربیان مهدهای کودک و دوره پیش‌دبستانی، طراحی برنامه رشد و تعالی کودکان در خانواده آگاه و همگام با اوان کودکی و تدوین پیش‌نویس سند جامع تربیت اوان کودکی با محوریت وزارت آموزش‌ و پرورش نیز از دیگر اقدامات اصلی وزارت آموزش ‌و پرورش در اجرای فرامین مقام معظم رهبری بوده است.

حکیم‌زاده با اشاره به صدور مجوز دوره پیش‌دبستانی و مهدهای کودک گفت: صدور مجوز مهدهای کودک توسط وزارت آموزش‌وپرورش یکی از اقدامات اجرایی پس از طی مراحل قانونی و اخذ تصمیمات کلان ملی در این زمینه است.

انتهای پیام/