طهماسبی: امیدوار به کسب دومین طلای ووشو بانوان هستیم/ شهربانو منصوریان قصد ادامه فعالیت در تیم ملی را دارد

طهماسبی: امیدوار به کسب دومین طلای ووشو بانوان هستیم/ شهربانو منصوریان قصد ادامه فعالیت در تیم ملی را دارد

راضیه طهماسبی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص انتخابش به عنوان سرمربی تیم ملی ساندا بانوان اظهار داشت: سال ۹۸ که از سوی علی‌نژاد به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شدم، هیجان‌زده و خوشحال بودم و خدا را شکر با وجود شرایطی که داشتیم، توانستیم سه مدال طلا در مسابقات جهانی کسب کنیم. اتفاقی که باعث شد تا در سال جاری و با حضور مدیریت جدید در فدراسیون نیز به من اعتماد شود و این افتخار را داشته باشم که سرمربی تیم ملی در بازی‌های آسیایی باشم. 

وی ادامه داد: بعد از اینکه دوران قهرمانی را در سال ۹۰ کنار گذاشتم، هدفم این بود که تمام تلاشم را انجام بدهم تا در جایگاه مربی و سرمربی به فدراسیون خدمت کنم. اتفاقی که با زحمات خودم و اعتماد مسئولین محترم فدراسیون افتاد. مسلماً مسیر سختی را در پیش داریم و انتظارات از رشته ووشو زیاد است. اگر اشتباه نکنم، ووشو بعد از کشتی بیشترین مدال را در ادوار مختلف بازی‌های آسیایی کسب کرده است.

سرمربی تیم ملی ووشو تاکید کرد: فدراسیون ووشو برای اولین بار قرار است تیم ملی را  بدون سرمربی چینی به بازی‌های آسیایی اعزام کند. اتفاقی که فشار را روی من زیاد خواهد کرد، اما مسئولیت‌پذیر هستم. مسابقات کشوری را در قشم رصد کردم و خیلی خوشحال شدم که بازیکنان خوبی به تیم ملی بانوان تزریق خواهند شد. به این بازیکنان خیلی امیدوار هستم  و در نهایت باید بچه‌ها در مسابقات انتخابی شرکت کنند تا ببینیم در نهایت کدام دو بازیکن لیاقت بر تن کردن پیراهن تیم ملی را خواهند داشت

طهماسبی با تاکید بر چالش سخت بازیکنان برای حضور در ترکیب دو نفره اعزامی به بازی‌های آسیایی گفت: بچه‌ها باید برای عضویت در تیم ملی انتخابی را پشت سر بگذارند و چالش سختی را داشته باشند. سیستم فدراسیون ما اینگونه نیست که کادرفنی تشخیص بدهد فلان بازیکن با وجود واگذاری بازی خود در اردوی تیم ملی باقی بماند. همه چیز در تیم ملی به انتخابی وابسته است.

سرمربی تیم ملی ووشو بانوان افزود: در کنار این نفرات سکونشین قهرمانی کشور، الهه و شهربانو منصوریان به دلیل حضور در مسابقات سال ۹۸ به انتخابی تیم ملی اضافه خواهند شد. از طرفی این شانس برای تمام بازیکنان مدال‌آوران اوزان 48 تا 75 کیلوگرم قهرمانی کشور وجود دارد که در صورتی که می‌توانند تغییر وزن بدهد و در مسابقات انتخابی تیم ملی در اوزان 52 و 60 کیلوگرم حضور داشته باشند.

وی در پاسخ به این سوال که شهربانو منصوریان قصد ادامه فعالیت در تیم ملی ووشو را خواهد داشت، گفت: شهربانو مثل اینکه تصمیم دارد در بازی‌های آسیایی حضور داشته باشد و باید در انتخابی تیم ملی حضور داشته باشد. 

طهماسبی در خصوص کار سخت ووشو بانوان برای کسب دومین مدال طلای بانوان در بازی‌های آسیایی گفت: خدیجه آزادپور در سال 2010 تنها مدال طلای ما در بازی‌های آسیایی را کسب کرد. بحث بازی‌های آسیایی با مسابقات جهانی متفاوت است و چین برترین‌های خود را اعزام می‌کند. از طرفی بچه‌های ما نیز بی‌تجربه نیستند و الهه منصوریان یک سال است که در چین تمرین می‌کند. بازیکنان خوبی داریم که تن‌شان به تن بازیکنان چینی خورده است و تجربه کافی را دارند. قصد ما این است که پرقدرت در بازی‌های آسیایی حضور داشته باشیم و با حمایت فدراسیون برنامه‌ریزی خوبی داریم، اما چینی‌ها نیز با قدرت خواهند آمد.  

سرمربی تیم ملی ووشو بانوان در خصوص شانس کسب مدال طلا در بازی‌های آسیایی تاکید کرد: بی‌نهایت امیدوار هستیم که دومین مدال طلای ووشو بانوان را در بازی‌های آسیایی کسب کنیم. می‌گویند به هر چیزی که فکر می‌کنید و برای آن تلاش و برنامه‌ریزی کنید، می‌رسید. از این دید چون ما هدف داریم و تا بازی‌های آسیایی اردوی 8 ماه را با بازیکنان خوب برگزار خواهیم کرد، امیدواریم بتوانیم دومین مدال طلا را بگیریم. 

انتهای پیام/ 

منبع : تسنیم