ظرفیت تخت‌های کرونایی بیمارستان مرند پر نشده است

ظرفیت تخت‌های کرونایی بیمارستان مرند پر نشده است

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-27

به گزارش تازه ترین ها، سمیرا مولایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران ابراز داشت: بخش کرونای بیمارستان مرند پر نشده هم اکنون ۵۰ تخت به بیماران کرونایی اختصاص پیدا کرده که ۲۵ تخت برای مردان و ۲۵ تخت برای زنان است.
رئیس بیمارستان مرند تاکید کرد: بزرگترین دغدغه ما از آبان ماه است چرا که ویروس آنفلوآنزا در فصل پاییز گسترش پیدا خواهد کرد.
مولایی عنوان کرد: بیمارستان مرند کمبود دارویی ندارد و اگر کمبودی وجود داشته باشد مربوط به تمامی بیمارستان است.
وی همچنین با اشاره به تأثیر بازگشایی مدارس در افزایش تعداد افراد مبتلا به کرونا خاطرنشان کرد: اگر مدیران آموزش و پرورش با ما همکاری نداشته باشند و پروتکل‌ها را در مدارس رعایت نکنند امکانات بیمارستان مرند هم جوابگو نخواهد بود، تأثیر بازگشایی مدارس چند روز دیگر مشاهده می‌شود.
مولایی در ادامه بر ضرورت قطع شدن زنجیره انتقال ویروس کرونا تاکید کرد و گفت: باید از تجمعات غیرضروری پرهیز کنیم. از خانواده‌ها خواهش می‌کنم جلوی تجمع غیرضروری را بگیرند. کادر درمان خسته و تحت فشار و استرس هستند.
رئیس بیمارستان مرند ادامه داد: اگر افراد علائم سرماخوردگی را در خود مشاهده کردند ممکن است علامتی از کرونا باشد حتماً در این صورت از خانواده خود به دور باشند.
رئیس بیمارستان آیت الله کوه کمری مرند در بخش دیگری از تلاش برای خرید دستگاه رادیولوژی دیجیتال خبر داد و گفت: دستگاه رادیولوژی در کلینیک شهید باکری مرند اسقاطی بوده و از نظر انرژی اتمی مضر است، این دستگاه جمع آوری شده اما محل نصب دستگاه از قبل تعیین شده که نامه‌ای به نماینده مرند و جلفا در مجلس ارسال کردیم تا دستگاه رادیولوژی دیجیتال خریداری و نصب شود.