ظریف خطاب به پامپئو: تروریست های ۱۱ سپتامبر از کشور مورد علاقه ات درخاورمیانه آمده بودند نه ایران

ظریف خطاب به پامپئو: تروریست های ۱۱ سپتامبر از کشور مورد علاقه ات درخاورمیانه آمده بودند نه ایران

  • تاریخ انتشار : 1399-10-23

فارس محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه امشب در واکنش به ادعاهای بی اساس وزیر خارجه آمریکا و مرتبط کردن القاعده به ایران در توئیتر خطاب به مایک پامپئو نوشت: همه تروریست های ۱۱ سپتامبر از کشور مورد علاقه ات از خاورمیانه آمده بودند نه ایران.

وی به قرار گرفتن نام کوبا در فهرست کشورهای حامی تروریست از سوی آمریکا نیز اشاره کرده و نوشت:

از قرار گرفتن نام کوبا  در فهرست کشورهای حامی تروریسم تا اسناد ساختگی از طبقه بندی خارج‌ شده درباره ایران و ادعاها درباره القاعده، آقای «ما دروغ می گوییم، تقلب می کنیم و دزدی می کنیم» به شکل رقت باری در حال به پایان رساندن دوران فاجعه بار وزارت خارجه اش با دروغ های جنگ طلبانه است.

وی افزود: کسی دیگر فریب نمی خورد. همه تروریست های ۱۱ سپتامبر از کشور مورد علاقه پامپئو در خاورمیانه آمده بودند، نه ایران.

به گزارش فارس، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا امشب در اظهاراتی بی پایه و اساس، ایران را پایگاه القاعده خواند و مدعی شد که تعداد زیادی از اعضای القاعده بعد از ۱۱ سپتامبر به ایران پناه برده اند.

گفتنی است پیش از این نیز سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه قرار دادن نام کوبا در فهرست کشورهای حامی تروریسم را شدیدا محکوم و اعلام کرد: هیچ کشوری به ویژه آمریکا حق مداخله در امور داخلی کوبا یا امر و نهی کردن در زمینه برقراری روابط این کشور آزاد با یک کشور آزاد دیگر را ندارد.

در حال تکمیل..