علت صدور هشدار زرد آلودگی هوا در پایتخت

علت صدور هشدار زرد آلودگی هوا در پایتخت

پدرام قودجانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به صدور هشدار زرد آلودگی هوا در استان تهران، افزود: صدور این هشدار برای این است که مردم و دستگاه‌های ذی‌ربط نسبت به وضعیت هوا آگاهی و آمادگی لازم را داشته باشند تا در صورت لزوم اگر احیاناً وضعیت آلودگی هوا بدتر شد، دستگاه‌های مسئول اقدامات لازم را انجام دهند.

رئیس مرکز عملیات اضطراری سازمان مدیریت بحران شهر تهران خاطرنشان کرد: وظیفه شهرداری تهران در حوزه آلودگی هوا بیشتر مبتنی بر اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی جامعه است و اگر به‌واسطه تشدید آلودگی هوا بنا بر این باشد که اقدام اضطراری صورت گیرد، مسئولیت اصلی بر عهده استانداری تهران خواهد بود.

وی تصریح کرد: بر اساس اعلام هواشناسی این وضعیت برای روز جاری و فردا پیش‌بینی شده و انتظار این است آلودگی هوا به‌تدریج رفع شود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهرداری تهران، هم‌اکنون شاخص آلودگی هوای پایتخت روی عدد ۱۲۸ یعنی بازه ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد و این شاخص در ۲۴ ساعت گذشته روی عدد ۱۲۹ یعنی در بازه فوق‌الذکر بوده است.

در حالتی که کیفیت هوا در بازه ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد، افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

منبع : مهر