علت متوقف نشدن برون سپاری اماکن مهم ورزشی چیست؟

علت متوقف نشدن برون سپاری اماکن مهم ورزشی چیست؟

به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر، سید احمد علوی در جریان جلسه پنجم شورای ششم شهر تهران و بعد از ارائه گزارش جوادی یگانه، معاون اجتماعی شهرداری خطاب به وی با اشاره به برون سپاری اماکن مهم ورزشی و دستور سازمان بازرسی گفت: برون سپاری ۶۰ فقره از اماکن مهم شهرداری تهران هنوز متوقف نشده و گویا نامه سازمان بازرسی که در تاریخ ۲۸/‏۰۱/‏۱۴۰۰‬ و با حکم ماموریت شماره ۷۰۰/۱۹۷۶۵ به این موضوع ورود کرده در این زمینه کفایت نکرده و همچنان این واگذاری‌ها با وجود اعلام ابطال از سوی سازمان بازرسی در حال انجام است.

وی با ذکر دلایلی در خصوص ابطال این معاملات گفت: به چه علت و با استناد به کدام مصوبه قراردادهایی را با مدت زمان بعضاً ۹ ساله منعقد می‌کنید که نه تنها دست این شورا، بلکه دست شورای آتی را نیز در بهره برداری می‌بندد می‌بندد؟

عضو شورای شهر تهران یادآور شد: گزارش سازمان بازرسی نشان می‌دهد که موضوع سود و اجاره بها در این قراردادها دارای اشکالاتی است که عملاً موجب ضرر شهرداری و در نهایت شهروندان می‌شود.

وی همچنین با اشاره به تعرفه‌های ارائه خدمات در این اماکن متذکر شد: چگونه شعار عدالت سر می‌دهیم اما با واگذاری و برون سپاری مهمترین اماکن ورزشی، شهروندان را از خدمات با قیمت مصوب محروم می‌کنیم؟ آیا فکر می‌کنید ضمانت اجرای ۵۰۰ هزار تومانی برای عدم رعایت نرخ‌های مصوب راهکار مناسبی است؟

علوی همچنین با اشاره به بیکار شدن پرسنل فعلی بعد از برون سپاری گفت: برای پرسنلی که قرار است با برون سپاری کار خود را از دست بدهند چه فکری شده است؟ آیا در شرایط اقتصادی فعلی قصد دارید به تعداد بیکاران اضافه کنید و یا نیروی کار مضاعف را به شهرداری تهران تحمیل کنید؟ در برخی قراردادها اجاره ماهانه دریافتی حتی حقوق ۲ نفر از این کارمندان نیز نمی‌شود؟

وی همچنین به تفاوت قیمت اجاره اماکن ورزشی و تجاری اشاره کرد و افزود: چطور اماکن ورزشی را با قیمت‌های بسیار اندک اجاره داده‌اید و در مقابل اجازه بهره برداری تجاری از فضاهای موجود در این اماکن را صادر کرده‌اید؟ من میدانم که افرادی که قراردادها را تنظیم کردند حتماً آگاهی داشته‌اند.

این عضو شورای شهر تهران خواستار توقف اجرای این معاملات شد و افزود: پیشنهاد می‌کنم با توجه به بی توجهی صورت گرفته به نامه سازمان بازرسی، تدبیری اندیشیده شود تا مدامی که مدیریت شهری جدید بر سرکار نیامده و عیوب قراردادها مرتفع نگردیده است، جلوی ثبت این قراردادها گرفته شود. نباید اجازه دهیم اقدامی اشتباه که از ابتدای سال کلید خورده در نهایت به مدیریت شهری جدید تحمیل شود.

علوی در ادامه ضمن تشکر از زحماتی که معاون اجتماعی در حوزه اجتماعی متحمل شده است گفت: من از نزدیک این اقدامات را دیدم و قابل انگار نیست اما نکته این است که مسائل فرهنگی را با شرایط کرونایی منطبق نکردیم. حتماً می‌توانستیم برای خانه نشینی و کم تحرکی برنامه‌ریزی داشته باشیم اما مغلوب کرونا شدیم.

عضو شورای شهر تهران در خصوص رها شدن بی خانمان‌ها و کارتن خواب‌ها در اوضاع کرونایی گفت: در خصوص واکسیناسیون برخی افراد در شهر ملزم هستیم مانند افراد بی خانمان و کارتن خواب‌ها که جایی دیده نشده است و ما موظف هستیم به واکسیناسیون آنها اقدام کنیم.