علیه غارتگران قیام می‌کنم/با پُر رویی نجومی مواجهیم

علیه غارتگران قیام می‌کنم/با پُر رویی نجومی مواجهیم

به گزارش مهر، علیرضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری عصر امروز(شنبه) در سومین مناظره تلویزیونی گفت:عمده مشکلات کشور گرانی و تورم است به ویژه در حوزه خوراکی و پوشاک این تورم تشدید شده و مردم را بیچاره کرده است. تورم سال ۹۰، ۱۵ درصد و سال ۹۹، ۳۹ درصد و به صورت نقطه ای و مستمر ۵۹ درصد است. این فاجعه ای است که دولت آقای روحانی ایجاد کرده است.نقدینگی از ۶۰۰ هزار میلیارد تومان به ۳۵۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده یعنی تقریبا شش برابر شده، پایه پولی از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان به ۵۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است که باید آقای همتی پاسخ گو باشد.

وی اظهار داشت: دولت تلاش دارد تا از تورم و جیب مردم  ارتزاق کرده و خود را اداره کند. بنده در کوتاه مدت با مدیریت نرخ ارز و مدیریت نرخ بهره بانکی و در بلند مدت با اصلاح ساختار بودجه و شفاف‌سازی، اصلاح ناترازی بانک‌ها و حذف نقدینگی، در سال اول تورم را به نصف کاهش خواهم داد.

با مفسدان گردن کلفت درگیر شده‌ام

وی گفت: امروز رقابت بین غارتگران و غارت شدگان است. تلاش دارم که صدای مظلومان و غارت‌شدگان باشم. مفاسد و بی‌عدالتی بسیار بالاست. تلاش داشته‌ام که با گردن‌کلفت‌ها درگیر شوم، با دادستان تهران، وزیر ۲۰ سال پیش اطلاعات، وزیر نفت، معاون رئیس‌جمهور و برادر رئیس جمهور طرف شده ام غیر از این هم، چاره‌ای برای برخورد با فساد نیست.

زاکانی ادامه داد: باید ریشه فساد را خشک کرد. در دولت اصلاح و اقدام ریشه فساد را خشک خواهم کرد. با دستان خالی امروز مقابل مفسدین ایستاده ام.راه را بلد هستم. شبکه هایی که در دولت مجلس و دستگاه قضایی شکل گرفته بود، می شناسم و ریشه فساد را خشک می کنم.

پول های ناحق را از حلقوم مفسدان بیرون می‌کشم

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: برخی واگذاری‌ها در دهه ۷۰ و ۸۰ صورت گرفته که یک قلم ۲۵۰ هزار میلیارد تومان به سه برادر داده شده که آن را از حلقوم مفسدان بیرون خواهم کشید.

وی افزود: علت رکود اقتصادی، رویکرد غلط دولت است که به خارج از کشور تکیه کرده بود. بنده جهش تولید را ملاک قرار خواهم داد که در این راستا تأمین مالی، مقررات زدایی، مالیات و بیمه، صادرات، نظام توزیع را سامان خواهم داد.

زاکانی تأکید کرد: در راستای شفافیت، مقابله با فساد اقتصادی و رانت‌خواری، باید تمرکززدایی و هویت دادن به شهرستان‌ها را برنامه ریزی کرد. برنامه استان ها و برنامه نظام مسائل شهرستان ها را تنظیم کرده ام، مسائل ۴۵۱ شهرستان را برای تمرکززدایی احصاء کردم.

تا پایان سال اول دولت الکترونیک ایجاد می‌کنم

وی گفت: در راستای ایجاد شفافیت، دولت الکترونیک را مستقر خواهم کرد که تا پایان سال اول این اقدام انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: رانت در دولت انجام و اصلاح به هیچ وجه وجود ندارد. ساماندهی یارانه پنهان و آشکار امری مهم است. در سال ۹۷ سازمان برنامه اعلام کرد که۶۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان است، شدت انرژی را باید مهار کرد این یارانه را ساماندهی می کنیم.

سیزدهمین نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: یارانه آشکار امسال ۲۵۵ میلیارد تومان است. این را مستقیماً به سمت مردم خواهیم برد.

دولت اقدام و اصلاح ماهانه به ۷۰ میلیون نفر بن کالای ۴۰ هزار تومانی خواهد داد

وی ادامه داد: دولت اقدام و اصلاح ماهانه به ۷۰ میلیون نفر بن کالای ۴۰ هزار تومانی خواهد داد، سه دهک پول نقد دریافت می کنند یک دهک ۲۵۰ هزار تومان، یک دهک ۲۰۰ هزار تومان و یک دهک ۱۵۰ هزار تومان که همه این پول در بودجه امسال هست و حواله به غیب نمی دهم.

زاکانی گفت: نرخ بیکاری موجود، نرخ بیکاری اعلام شده و دقیق نیست. ۶ میلیون و ۷۰۰هزار شغل طی زمانبندی مشخص ایجاد خواهیم کرد. سال اول ۵۰۰هزار شغل تا پایان چهار سال.

۵ میلیون و ۲۰۰ هزار مسکن در ۴ سال خواهم ساخت

وی اظهار داشت: ساخت یک میلیون مسکن تکلیفی است که مجلس مشخص کرده است.سالانه ۳۰۰هزار مسکن حمایتی خواهم ساخت و در پایان سال پنج میلیون و ۲۰۰هزار مسکن ساخته خواهد شد. یک میلیون و ۲۰۰هزار حمایتی است که ۶۰۰هزار برای زوج های جوان و ۶۰۰هزار برای خانواده های محروم است.

* بخش دوم مناظرات؛ انتقاد از برنامه‌ها

زاکانی گفت: دولت روحانی و کسانی که در این دولت کار کرده اند، مظهر نخواستن و نتوانستن هستند. مشکل ما دروغگویی است. اگر واقعا پینوکیویی در عالم واقع در کسوت این آقایان پیدا می شد، باید دماغش چند دور، دور کره زمین می چرخید.

وی با بیان اینکه دولت با مردم صادق نیست و دروغ می گوید، گفت: آقای همتی آبان ۹۸ گفت که نرخ بنزین ۴ واحد درصد روی تورم تأثیر دارد. البته بعدا اعلام کردند که بنده با افزایش قیمت بنزین مخالف بودم و این کار را بدترین اقدام می دانستم.

همتی از دولت خواست قیمت بنزین به لیتری ۵ هزار تومان افزایش یابد

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با در دست گرفتن برگه ای اظهارداشت: آقای همتی! چرا به مردم دروغ می گویید؟ این نامه رسمی شما است که به امضای حضرتعالی رسیده است. شما ۳۱ شهریورماه درخواست کرده اید که قیمت بنزین ۵۰۰۰ تومان و قیمت نفت گاز ۱۰۰۰ تومان شود تا دولت کسری بودجه اش را جبران کند.

وی تأکید کرد: مردم، من اینجا آمده ام تا نگذارم سر شما کلاه بگذارند. گذشت آن زمانی که سر مردم کلاه می گذاشتید.

بانک مرکزی میزان ذخایر ارزی را در اختیار صندوق بین المللی پول قرار داد؛ بزرگ ترین خیانت را کردید

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: اصرار مملکت را به صندوق بین المللی پول داده اید، این بزرگترین خیانت به کشور است. میزان ذخایر ارزی، ذخایر در دسترس و ذخایر غیرقابل دسترس را به صندوق بین المللی پول اعلام کرده اید، همین کار باعث شد که کشور دچار بزرگترین چالش ها شود.

زاکانی افزود: به مردم دروغ نگویید. دوره این حرف ها گذشته است، شامورتی بازی هم نمی توان کرد. با بی کفایتی موضوع بنزین را دنبال کردید. رئیس جمهور گفت صبح من فهمیدم که قیمت بنزین افزایش یافته، بی کفایتی از این بالاتر وجود دارد؟

اخراجی مجلس را به دولت آوردند و حقوق نجومی دادند؛ با پُر رویی نجومی، مواجه هستیم

وی با بیان اینکه خسارت های نجومی در  ۳۰ سال اخیر از امثال شما خورده ایم، تصریح کرد: آقای مهرعلیزاده، بحث از دولت اصلاحات می کرد، باید بدانید که کرسنت ۵۳ میلیارد دلار عدم النفع داشته است. چندین میلیارد دلار خسارت داشته است. یا اطلاع ندارید و می گویید، یا جای دیگری در کره زمین زندگی کرده اید.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: کارت سوخت را برداشتند و ۱۵۰ هزار میلیارد تومان بالغ بر سه برابر هزینه مسکن مهر به کشور ضرر زدند.

زاکانی تصریح کرد: حرف های سیاسی مشکل کشور را حل نمی کند. اگر حرف سیاسی خواستید بزنید، بیایید به شما یاد بدهیم چه بگویید که گرفتار نشوید.

وی با بیان اینکه امروز با بانیان وضع موجود مواجه هستیم، گفت: فردی را از مجلس بیرون کردهایم، رفته است ۸۵ میلیون تومان از بیمه سرمد متعلق به دولت حقوق گرفته است، آقای همتی چه کسی باید پاسخ دهد؟

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: با دلار نجومی، سکه نجومی، حقوق نجومی، اختلاس نجومی، نقدینگی نجومی و پررویی نجومی، مواجه هستیم. مگر اینجا کهکشان راه شیری است؟

بخش سوم مناظرات؛ انتقاد از برنامه‌ها

زاکانی گفت: اولین کاری که انجام خواهم داد، این است که رویکرد غلط دولت کنونی را به یک رویکرد درست تغییر می‌دهم و با تکیه بر پتانسیل‌ها و توانمندی‌های داخلی، از همه فرصت‌های منطقه‌ای و جهانی برای پیشرفت کشور استفاده می‌کنم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه توانمندی‌های داخلی برای تولید بی نظیر است، گفت: در حوزه مسکن با ۱۳۰هزار بافت فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی وجود دارد که ظرفیتی برای ساخت مسکن است، در حوزه زیرساخت‌های ریلی با توجه به کریدور جنوب ـ شمال می‌توان ۳۰هزار میلیارد دلار سالانه درآمد کسب کرد. در بخش نفت، گاز و پتروشیمی با توجه به صنایع پایین‌دستی می‌توان سالانه بالای ۴۰ میلیارد دلار درآمد کسب کرد. کارخانه‌های راکد موجود در بخش پتروشیمی ۱.۸ میلیارد تن در بخش پتروشیمی و ۱۰میلیون تن در بخش پلیمری ظرفیت خالی دارند که با توجه به این دو بخش می‌توان مشکل اشتغال و منابع ارزی را حل کرد.

وی اظهار داشت: در بخش معادن از رتبه ۷ به رتبه ۲۰ کاهش رتبه داشته‌ایم به این دلیل که کار دست افراد باتدبیر نبوده است بنابراین با توجه به تولید داخل، کشور را اداره خواهیم کرد تا تحریم‌ها بی‌اثر شود. حوزه کشاورزی و روستایی محور اصلی خواهد بود.

رقم اندک صادرات ما به کشور های منطقه و اوراسیا، فاجعه است

زاکانی با بیان اینکه رویکرد دولت ما توجه به توانمندی‌های داخل خواهد بود، گفت: منطقه ما در سال ۹۸، ۱۱۴۳ میلیارد دلار واردات داشته است که سهم ما ۲۳ میلیارد دلار بوده است. منطقه اوراسیا ۳۷۰ میلیارد دلار واردات داشته، سهم ایران ۶۰۰ میلیون دلار بوده؛ این فاجعه است.

روحانی اقتصاد بلد نبود، همتی را رئیس کل بانک مرکزی کرد

وی تأکید کرد: دوست عزیزمان علاقه ندارد با من بحث کند زیرا به او یاد داده‌اند با من بحث نکند. در نوبت اول، ایشان یک حرف زد و گفت آقای روحانی همه چیزش خوب است اما اقتصاد بلد نیست. این حرف درست است. آقای روحانی چون اقتصاد بلد نبود شما را رئیس کل بانک مرکزی کرد.

کشور را می‌توان به بهترین نحو اداره کرد اما این آقایان نمی‌توانند

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: اگر بخواهیم با دلار مبادله کنیم، FATF روی گلویمان می‌نشیند اما اگر با پول دو طرفه کشورها تبادل کنیم، FATF نیز ملغی اثر می‌شود و تحت فشار قرار نمی‌گیریم اما دوستان نمی‌خواهند کار کنند، کشور را می‌توان به بهترین نحو اداره کرد اما این آقایان نمی‌توانند.

زاکانی گفت: مانده بودم که با این دولت چطور برخورد کنیم؛ این دولت به منتقدانش توهین‌های زیادی می‌کند؛ آنها را بیسواد می‌کند البته این خصوصیت مسری بوده، به ایشان هم سرایت کرده و بنده را پلیس بد خواندند. اینها کسانی هستند که جز با توهین کار خود را پیش نمی‌برند.

آمده‌ام تا مردم در صف کالا تحقیر نشوند

وی تأکید کرد: بنده آمده‌ام تا مردم در صف کالا تحقیر نشوند و مردم را در قرارگاه مرغ خراب نکنند. من فریاد اعتراض مردمی هستم که گرانی را تحمل می‌کنند و عده‌ای نور چشمی با ارز ۴۲۰۰ تومانی کالا وارد می‌کنند. بنده آمده‌ام تا صدای مردم سیستان و بلوچستان باشم. سه بار افتتاح گاز شده است اما هنوز گاز به این استان وارد نشده است.

زاکانی گفت: امام(ره) فرمودند؛ فرق رژیم طاغوت با ما این است که باید خدمت کنیم اگر دنبال منافع خودمان باشیم ما همان طاغوت هستیم.

حق نداریم مثل سناتورها کنار هم بنشینیم

وی ادامه داد: اگر انقلاب نبود هیچکدام از ما اینجا نبودیم. در جایگاهی بودیم که متناسب با شرایط امروز مان نیست لذا حق نداریم مثل سناتورها کنار هم بنشینیم و حرف های کلی بزنیم و همدیگر را متهم کنیم حق نداریم بی برنامه کار کنیم اشتباه کنیم و در استخر شنای آنها شنا کرده و در فضای آنها تنفس کنیم. اگر اینگونه بود ما از مردم جدا شده ایم و به فرموده امام روز مرگ ماست.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه ریشه فساد را در کشور خواهم خشکاند، تصریح کرد: فساد بلای جان کشور است. ریشه دروغ را خواهم کند، فرمودند من را از بانک مرکزی اخراج کردند، آقای واعظی گفتند خلاف اعلام کردند.

زاکانی ادامه داد: بیان کردم که ۱,۲۰۰ میلیارد تومان در پایان سال ۹۸ از بانک صادرات به پاسارگاد منتقل شده است، گفتند نه اینگونه نیست اما آقای دژپسند تایید کرد.

وی اظهار داشت: الان گفتند که ایشان در تاریخ شهریور ماه ۹۸ بنزین ۵ هزار تومان را توصیه کردند می گویند که خلاف می گویید. این نامه با امضای رسمی ایشان اینجا است من آمده ام تا با دروغ مقابله کنم.

تازه کامنت های زیر اینستاگرامتان را باز کردید؛ جرات رو به رو شدن با مردم را ندارید

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اظهارات همتی در مورد فیلترینگ گفت: شما کامنت های زیر اینستاگرامت را بسته بودی تازه باز کردی، شما جرات رو به رو شدن با مردم را نداری، وقتی اشتباهات زیاد می شود یعنی کسانی که زیاد تست غلط می زنند جواب تست های درست را می دانند که تست های غلط را جدا می کنند. این دولت عامدانه تست های غلط را می زند.

جَنگ اقتصادی را به جُنگ شادی تبدیل کرده اند

زاکانی گفت: جنگ اقتصادی را به جُنگ شادی تبدیل کرده اند. صبح جمعه به ریش مردم خندند، با کفش به چادر زلزله زده ها رفتند. با ماشین خارجی به کارخانه خودروسازی ایرانی رفتند.

وی گفت: مشکلات متعددی در کشور ما وجود دارد باید دست به دست هم بدهیم ریشه ناکارآمدی، تفکر غلطی است که ۴۰ سال مثل اختاپوس در کشور ما خیمه زده از انقلاب مصرف کرده و هیچ خدمتی به مردم نکرده است.

بخش چهارم مناظرات؛ پاسخ به انتقادات از برنامه ها

مردم همه با هم علیه غارتگران قیام کنید

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: مردم همه با هم علیه غارتگران قیام کنید، امروز وقت قیام است. سرِ ما را یک عده از مسئولان کلاه گذاشته اند، باید با شناخت چهره شان، علیه آنها قیام کنیم.

زاکانی افزود: بنده زمینه شایسته سالاری را در این کشور مهیا خواهم کرد. با شما صداقت خواهم داشت، فقر مطلق را یک ساله ریشه کن می کنم.

وی تصریح کرد: نظارت مردم بر مسئولان را نظام مند خواهم کرد. از تصمیم گیری در کشور تمرکززدایی می کنم و شهرستان ها را محور تحول و حرکت را قرار می دهم. روستاها را آباد می کنیم و مهاجرت معکوس را به روستاها مهیا می کنیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: امروز به شما قول می دهم با برنامه ای که قریب به ۱۰ سال آن را آماده کرده ایم و دو نوبت به شورای نگهبان در ۵ و ۷ جلد داده ایم و با همه وجود به آن باور داریم، تمام ظرفیت های تعلیق شده کشور را به فعالیت وا خواهیم داشت. اقوام و مذاهب را به نحو احسن استفاده می کنیم، نه در مقام شعار.

بخش پایانی؛ جمع بندی مناظرات

زاکانی اظهارداشت: قول می دهم قانون اساسی را اجرا کنم و توجه کنم که اصل ۱۰ و ۲۱ ناظر بر خانواده و زنان، اصل ۸ و ۲۸ ناظر به آزادی های مدنی، اصل ۲۸ ناظر به اشتغال، اصل ۲۹ ناظر به تأمین اجتماعی، اصل ۳۰ ناظر به آموزش، اجرا شود. آموزش کشور باید متحول شود.

ریشه اعتیاد را ظرف چهار سال در کشور خشک می‌کنم

وی گفت: با مقررات زدایی واقدامات مناسب مسیری را دنبال می کنیم که بتوانیم ریشه اعتیاد را ظرف چهار سال در کشور خشک کنیم، این کاملا شدنی است.

زاکانی تصریح کرد: بیمه زنان سرپرست خانوار و زوج های نابارور را دنبال می کنیم.

ابربدهکاران بانکی را آزاد نمی گذارم

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: به مردم دروغ نمی گویم. از محل تورم، دولتمان را اداره نمی کنم. ابربدهکاران بانکی را آزاد نمی گذارم، به واردکنندگان کالاهای مصرفی رانت نمی دهم، شایسته سالاری می کنم، بستگان و فامیل خود را سر کار نمی آورم، مردم را تحقیر نمی کنم، مشکلات داخلی را به خارج از کشور وابسته نمی کنم.

زاکانی اظهارداشت: قدر دانشمندانمان را می دانم، دیپلماسی اقتصادی را پیشه می کنم، قانون را در کشور پیاده می کنم. آنچه که هست قانونمداری و صداقت خواهد بود.