غرب خیرخواه مسلمانان نیست/ برای مهار کرونا همه مراقبت کنند

غرب خیرخواه مسلمانان نیست/ برای مهار کرونا همه مراقبت کنند

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-21

به گزارش تازه ترین ها آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه گرگان اظهار کرد: بعد از چند ماه برگزاری نماز جمعه را آغاز کردیم و امیدواریم کرونا هرچه زودتر رفع شود و سلامت به همه مردم دنیا بازگردد.
وی افزود: دنیا پر از حوادث و گرفتاری ها است و البته این گرفتاری ها برای زندگی آدمی نیاز است.
نورمفیدی بیان کرد: در قرآن گرفتاری ها به عنوان آزمایش در نظر گرفته شده و در شرایط سختی و دشواری است که ماهیت وجودی انسان خود را نشان می دهد.
امام جمعه گرگان بیان کرد: انسان دارای ایمان حقیقی و خداباور در مقابل سختی ها نمی شکنند و نمی‌افتند و کسانی که ایمان واقعی ندارند از پا در خواهند آمد.
وی با بیان این که ایمان ظاهری و باطنی متفاوت است، افزود: سختی هایی مانند کرونا البته مشکلاتی را ایجاد می کنند اما سختی ها برای زندگی انسان لازم بوده و سبب پیشرفت خواهد شد زیرا در غیر اینصورت زندگی ساکن و راکد خواهد ماند.
نورمفیدی بیان کرد: کرونا روحیه احسان، نوع دوستی و خدمت به دیگری را زنده کرد و مواسات به عنوان یک جریان اجتماعی نمود یافت.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توهین نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر(ص) گفت: ما مسلمانان برای همه پیامبران احترام قائل هستیم و پیامبران الهی در نزد همه ملت ها مکرم و مقدس هستند و این عمل دشمنی، عداوت و خصومت غرب با ساحت رسول اکرم (ص)، قرآن و مسلمانان را نشان می دهد.
نماینده ولی فقیه در گلستان اظهار کرد: دشمنان بدانند با این کار روحیه مسلمانان تضعیف نخواهد شد و باعث قوت قلب آنها خواهد شد و مردم آگاه خواهند شد می‌شوند که در غرب هیچگاه خیرخواه مسلمانان نیست.
وی بیان کرد: گلستان در شرایط زرد کرونا قرار دارد و همه باید مراقبت کنیم دوباره شرایط قرمز برنگردیم.