غیبت هافبک آبی‌ها در ۱۰ بازی استقلال

غیبت هافبک آبی‌ها در ۱۰ بازی استقلال

  • توسط : تازه ترین ها
  • در : 1399-04-10
  • در : فوتبال ایران ورزشی

به گزارش خبرورزشی، فرشید اسماعیلی فوتبالیستی است که در پست خود نقش اساسی در ترکیب خط هافبک استقلال بازی می‌کند ولی تقریباً در یک‌سوم رقابت‌های این فصل غیبت داشته است. او قطعاً به واسطه بازی‌های تأثیرگذارش در ترکیب استقلال می‌توانست جزو مهم‌ترین نفرات در رقابت‌های آسیایی باشد ولی در آن رقابت‌ها نیز حضور نداشت! مصدومیت بخش اصلی این دوری‌ها بوده است.
فرشید اسماعیلی؛ تنها ۱۰۶۱ دقیقه!فرشید اسماعیلی که فصل قبل در ارسال پاس گل برای بازیکنان تیم استقلال یکی از مهم‌ترین نفرات بود و به دلیل بازیسازی‌هایش در محدوده پشت محوطه جریمه از عناصر اصلی تیم استقلال در ایجاد موقعیت گل محسوب می‌شد در این فصل از رقابت‌های لیگ برتر و در ۲۱ هفته‌ای که تاکنون برگزار شده فقط در ۱۵ بازی به مدت ۱۰۶۱ دقیقه برای تیمش به میدان رفته است.
تنها ۵ مصاف ۹۰ دقیقه‌ای!اسماعیلی در ۱۵ بازی که در لیگ برتر به زمین رفته فقط ۵ مسابقه را به‌طور کامل بازی کرده است. نفت مسجدسلیمان، ذوب‌آهن (دور رفت)، گل‌گهر سیرجان (دور رفت)، پارس جنوبی جم و صنعت نفت آبادان تنها مسابقاتی بوده که فرشید ۹۰ دقیقه در ترکیب تیمش حضور داشته است!
۸ مسابقه در ترکیب اولیهاین بازیکن در ۱۰ دیدار دیگری که در لیگ برتر برای استقلال به میدان رفته در ۸ مسابقه از ابتدا در ترکیب اصلی به زمین رفته ولی تعویض شده است. او در دو دیدار مقابل ذوب‌آهن و گل‌گهر سیرجان در دور برگشت نیز به عنوان بازیکن جانشین به میدان رفته است!
حضور کامل در جام حذفیبا توجه به اینکه استقلال در جام‌حذفی فقط در دو دیدار با گل ریحان و فجر‌سپاسی شیراز دیدار داشته این بازیکن در هر دو مسابقه ۹۰ دقیقه در ترکیب این تیم بازی کرده است.
غیبت آسیاییاین بازیکن بندرعباسی که در زمستان سال گذشته دچار مصدومیت شد در هیچ یک از ۵ دیدار استقلال در پلی آف اول و دوم و دیدار با الشرطه عراق و الاهلی عربستان حضور نداشت.
باز هم غایباسماعیلی در مجموع ۲۴۳۰ دقیقه حضور استقلال در رقابت‌های جام‌های مختلف این فصل (۹۹-۹۸) تنها در ۱۱۸۹ دقیقه برای استقلال به میدان رفته است. بازیکنی که در دیدار با سایپا هم غیبت داشت و با توجه به مصدومیتی که در روز‌های تمرین استقلال برایش ایجاد شده فعلاً قادر به همراهی تیمش نیست!