فاز چهارم کرونا در راه کرمان/پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود

فاز چهارم کرونا در راه کرمان/پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود

به گزارش مهر، مهدی شفیعی ظهر سه شنبه در نشست مشترک شورای اطلاع‌رسانی و کمیته اطلاع‌رسانی ستاد کرونا استان کرمان اظهار کرد: از ابتدای اپیدمی کرونا تاکنون ۳۶ هزار نفر در استان کرمان با تشخیص اولیه کرونا در بیمارستان بستری شدند که البته از این تعداد ۱۶ هزار و ۵۰۰ مورد قطعی بودند.

وی از ترخیص ۱۴ هزار نفر از بیماران مبتلا به کرونا با حال خوب از بیمارستان‌ها خبر داد و افزود: همچنین ۲ هزار و ۳۸۰ نفر از بیماران به علت وخامت حال، کهولت سن یا بیماری زمینه‌ای جان باختند.

شفیعی گفت: از ۱۲۵ هزار تست pcr کووید ۱۹ تعداد ۵۴ هزار و ۸۰۰ مورد مثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون کرمان سه موج کرونا را گذرانده است، افزود: همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی با جدیت رعایت شود چرا که عادی‌انگاری و بازگشایی‌های زودهنگام می‌تواند منجر به موج چهارم قوی‌تری کرونا در کرمان باشیم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه کرمان در وضعیت ثبات به لحاظ بیماری کووید ۱۹ قرار دارد، گفت: در حال حاضر هشت واکسن داخلی در کشور در دست تهیه است.

شفیعی ادامه داد: یک مورد از واکسن‌ها در استان کرمان پی گیری می‌شود که فاز حیوانی را با موفقیت پشت سر گذاشته و بررسی‌ها برای امکان وورد به مرحله بعد در حال انجام است.

وی بیان کرد: برای محدود کردن کامل ویروس طی یک سال باید جمعیت ۶۰ تا ۷۰ میلیون نفری کشور واکسینه شوند.