«فالح الفیاض» از معادله امنیتی جدید سه‌جانبه در شمال بغداد خبر داد

«فالح الفیاض» از معادله امنیتی جدید سه‌جانبه در شمال بغداد خبر داد

فارس: «فالح الفیاض» رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق، امروز (دوشنبه) در بازدید از منطقه «الطارمیه» در شمال بغداد که روز شنبه شاهد درگیری تروریست‌های داعش با نیروهای امنیتی مشترک عراق بود، تصریح کرد که با عملیات قهرمانه اخیر در این شهرستان،  یک معادله امنیتی جدید سه جانبه شامل نیروهای الحشد الشعبی، نیروهای امنیتی و ساکنان این شهرستان ایجاد شد.

وی در حاشیه بازدید از شهرستان الطارمیه در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی «الحشد الشعبی»، تصریح کرد: با ایستادگی مردم این شهرستان و پشتیبانی نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی مقابل بقایای داعش، یک معادله امنیتی جدید ایجاد شد و مقامات ارشد الحشد الشعبی آماده هرگونه حمایت و پشتیبانی بر اساس اختیاراتشان هستند. 

الفیاض افزود که بازدیدش از الطارمیه تاثیر بسزایی در افزایش وظایف و مسئولیت‌های هنگ الطارمیه برای مهار تروریسم دارد.

وی تاکید کرد که اهالی الطارمیه می‌توانند قدرت و ابتکار عمل را در مقابل گروه‌های تروریستی به دست گیرند. ضمن اینکه عملیات اخیر صورت گرفته طی سالهای اخیر بی‌سابقه بود.

رئیس سازمان الحشد الشعبی تصریح کرد که دستور داده، شمار اعضای هنگ الطارمیه دو برابر شود و کلیه کاستی‌ها‌ی موجود از جمله کمبود تجهیزات آن برطرف و برای حمایت از خانواده‌های شهدا و زخمی‌ها  اعلام آمادگی شود.

شنبه گذشته نیروهای هنگ الطارمیه وابسته به الحشد الشعبی  با شماری از تروریست‌های داعش در شهرستان «الطارمیه» در شمال بغداد درگیر شدند و طی آن چندین تروریست داعش کشته شدند و سه نیروی این هنگ شهید و دو نیروی دیگر مجروح شدند. 

 گروه رسانه‌ای «الاعلام الامنی» با انتشار خبری درباره جزئیات این درگیری اعلام کرد که  اطلاعات دقیقی از حضور یک گروه تروریستی در باغ‌های الطارمیه به دست آمده بود که یک نیروی مشترک از لشکر ششم ارتش عراق و الحشد العشائری به منطقه مورد نظر حمله کردند و با تروریست‌ها درگیر شدند.

منابع عراقی اعلام کردند که طی این عملیات ویژه در شمال بغداد، هفت تروریست  از جمله «والی الطارمیه و مفتی شرعی» گروه تروریستی داعش کشته شدند و سه نیروی الحشد الشعبی به شهادت رسیدند.

الفیاض پیشتر در واکنش به این عملیات گفته بود: «عملیات الطارمیه، ما را در برابر اقدام ملی و حماسی که بخشی از سلسله اقدامات مشترک بین برادران و فرزندان ما در الحشد الشعبی و نیروهای امنیت قهرمان علیه تروریسم است، ما را سربلند کرد. این سازمان برای همه استان‌های ما سپر محکمی است و اجازه نخواهد داد خرابکاران امنیت و ثبات ما را بگیرند».

انتهای پیام/م