فراخوان افراد ۴۱ سال به بالا به مراکز واکسیناسیون در استان مرکزی

فراخوان افراد ۴۱ سال به بالا به مراکز واکسیناسیون در استان مرکزی

به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر، سید محمد جمالیان صبح شنبه در جمع خبرنگاران، ضمن اشاره به ادامه دار بودن روند واکسیناسیون بر اساس ابلاغیه وزارت بهداشت گفت: تزریق واکسن به گروه‌های سنی هدف به متولدین، ۱۳۵۹ به پایین (۴۱ سال به بالا) رسید.

وی افزود: خوشبختانه کار تزریق واکسن در استان مرکزی با سرعت خوب و قابل قبولی در حال انجام است و طبق گروه بندی سنی افرادی که شامل دریافت واکسن می‌شوند، متولدین ۱۳۵۹ به پایین یعنی ۴۱ سال به بالا می‌توانند به مراکز تجمیعی تزریق واکسن مراجعه کنند.

جمالیان اضافه کرد: از کسانی که شامل دریافت واکسن می‌شوند می‌خواهیم تا نظم مراکز و سالن‌های تزریق واکسن را برقرار و حضور خود را در این مراکز مدیریت کنند تا از ازدحام جلوگیری کنند.

وی تاکید کرد: در هر کدام از شهرستان‌های استان یک مرکز و ۶ مرکز تجمیعی در اراک فعالیت دارند و به همین جهت مشکلی در زیرساخت‌ها و تعداد واکسن‌های اشاره شده نیست بنابراین از مردم انتظار داریم، زمان و تاریخ مراجعه‌ی خود را مدیریت کرده و همکاران بهداشتی ما را نیز کمک کنند.

جمالیان در ادامه خاطر نشان کرد: متأسفانه گروه سنی قبلی (متولدین ۱۳۵۵) استقبال خوبی از دریافت واکسن نداشتند که پیشنهاد می‌کنیم همراه با گروه سنی فعلی به مراکز تجمیعی مراجعه و واکسن خود را دریافت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک تاکید کرد: متأسفانه مشاهدات در مورد افراد بستری و مرگ و میر نشان می‌دهد سن ابتلاء، بستری و فوت ناشی از ابتلاء به کرونا پایین آمده که نشان می‌دهد افرادی که از زدن واکسن خودداری کرده‌اند، دچار این بیماری و مشکلات خطرناک‌تر و حتی فوت شده‌اند.

وی در پایان از هم استانی‌هایی که شامل دریافت واکسن می‌شوند خواست تا هر چه سریع‌تر، به نزدیک ترین مرکز تجمیعی مراجعه و اولین واکسنی که در دسترس است را تزریق کنند.

گفتنی است مراکز ۶ گانه واکسیناسیون در اراک شامل، مصلی بیت المقدس اراک، سالن شهید ساکی در خیابان دانشگاه، سالن یادگار امام در شهرک رضوی (گردو)، سالن مدیریت بحران در خیابان قائم مقام، مرکز واکسیناسیون شهید سلیمانی (سپاه روح الله) واقع در خیابان امام (ره)، سالن دانشگاه آزاد واقع در خیابان دانشگاه (داخل محوطه دانشگاه قنات ناصری) است.