فرهنگیان پشتوانه رییس جمهور را حس خواهند کرد

فرهنگیان پشتوانه رییس جمهور را حس خواهند کرد

به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر، حسین باغگلی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با حضور در مرکز مدیریت حوزه علمیه قم ضمن دیدار و گفت و گو با آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور به ارائه برنامه خود برای تصدی این‌وزارتخانه پرداخت.

آیت‌الله اعرافی ضمن آرزوی توفیق برای وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش برنامه‌های دکتر باغگلی برای تحقق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را خوب و عملیاتی ارزیابی کرد.

آیت‌الله اعرافی در این دیدار به نکات راهبردی برای حل مشکلات وزارت آموزش و پرورش اشاره داشت و گفت: سرمایه‌گذاری برای حوزه‌های نظری در آموزش و پرورش ضرورت دارد.

عضو شورای نگهبان با اشاره به ضرورت اقدام عملی برای تحقق سند بنیادین آموزش و پرورش و توانایی نیروی جوان در این زمینه اظهار داشت: نیازمند پیوست اجرایی منطقی هستیم و ورود جدی آموزش و پرورش در برنامه هفتم توسعه ضرورت دارد و این وزارتخانه باید رد پای اساسی در برنامه داشته باشد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه باید با محوریت مسئله نیروی انسانی؛ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را مورد توجه قرار داد گفت: آموزش و پرورش باید انسان را برای زندگی تربیت کند و نگاه کاربردی داشته باشد و توجه به نگاه تحولی و پایه‌ای در آموزش و پرورش بسیار مهم است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین پیرامون اشکال وارده توسط منتقدان برای جوان بودن دکتر باغگلی تاکید کرد: متاسفانه امروز پذیرش جوانان برای مسئولیت‌های بزرگ با نگاه سختگیرانه بررسی می شود و باید برای رفع این نگاه تلاش شود.

وی ادامه داد: وزیر پیشنهادی جوان آموزش و پرورش انگیزه و روحیه بالایی برای اجرای سند تحول بنیادین دارد. ایشان تلاش مضاعفی برای حل مشکلات تحولی در وزارت آموزش و پرورش در دستور کار خواهد داشت.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور تلاش و برنامه دکتر باغگلی در اجرایی‌سازی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تشکیل دفتر ارتباط حوزه‌های علمیه با آموزش و پرورش را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: این مصوبه در سال ۱۳۹۵ به تصویب رسید که متاسفانه اخیراً ابلاغ شده است و اجرای آن توسط دکتر باغگلی حتماً دارای آثار مثبت خواهد بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: باید به منابع پایدار برای آموزش و پرورش فکر کرد و با توجه به جذابیت‌های آموزش و پرورش می‌توان این منابع را از مسیرهایی مانند وقف تامین کرد.

آیت‌الله اعرافی همچنین در انتهای سخنان خود با تاکید بر اهمیت معماری ساختمان‌های مدارس گفت: معماری مدارس باید روح‌نواز و نشاط آفرین باشد و توجه به هنر بسیار مهم است که باید برای آن برنامه‌ریزی شود.