فیلم ایتن هاوک مجوز رفتن به تورنتو را گرفت/ یک کارگردانی دیگر

فیلم ایتن هاوک مجوز رفتن به تورنتو را گرفت/ یک کارگردانی دیگر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسکرین دیلی، فیلم «گربه وحشی» ایتن هاوک که به تازگی به کارگردانی وی ساخته شده هفته پیش در فهرست فیلم‌های حاضر در جشنواره فیلم تورنتو ۲۰۲۳ معرفی شد و حالا انجمن بازیگران هالیوود که در اعتصاب به سر می‌برد، مجوز نمایش این فیلم در جشنواره تورنتو را داد.
«گربه وحشی» درامی زندگینامه‌ای درباره زندگی رمان‌نویس آمریکایی فلانری اوکانر است. فیلمنامه این فیلم توسط خود هاوک با همکاری شلبی جینس نوشته شده و دختر وی مایا هاوک در نقش فلانری اوکانر در آن بازی کرده است. لورا لینی و ونسان دونوفریو دیگر بازیگران فیلم هستند.
این فیلم برای نخستین بار در جشنواره فیلم تورنتوی امسال دیده می‌شود.
هاوک که بازیگر سرشناسی است، سابقه کارگردانی دیگری هم دارد که «گرم‌ترین ایالت» برمبنای فیلمنامه خودش در سال ۲۰۰۶ از جمله آنهاست. این فیلم که برمبنای رمانی از خودش به همین نام ساخته شده اولین بار در جشنواره فیلم ونیز دیده شد.
وی سال ۲۰۱۴ کارگردانی مستندی به نام «سیمور: مقدمه» را انجام داد و فیلم داستانی «بلیز» را هم در سال ۲۰۱۸ ساخت. وی «آخرین بازیگران سینما» را هم که مستندی درباره پل نیومن و همسرش جوان وودوارد است در ۶ قسمت برای شبکه اچ‌بی‌او در سال ۲۰۲۲ ساخت.