قرارداد 200 میلیاردی فولاد مبارکه اصفهان برای کمپین رسانه‌ای/ خانواده مدیر شرکت در خارج زندگی‌ می‌کند

قرارداد 200 میلیاردی فولاد مبارکه اصفهان برای کمپین رسانه‌ای/ خانواده مدیر شرکت در خارج زندگی‌ می‌کند

فارس: حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان، در نشست علنی امروز چهارشنبه (24 دی ماه 99) خانه ملت، طی سخنانی اظهار داشت: 30 درصد فولاد مبارکه متعلق به سهام عدالت است.

وی افزود: سهام عدالت مربوط به افراد بی‌بضاعت و قشر پایین جامعه است که نیاز مبرم دارند. آنگاه کسی که 80 میلیون حقوق می‌گیرد از چنین امتیازی برخوردار است.

موسوی لارگانی ادامه داد: خانمی به نام مژگان نامداری هر کجا که آقای عظیمیان (مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان) بوده، او هم دنبالش بوده، این خانم در زمین شهری دنبال آقای عظیمیان بوده، آن هم یک خانم مجرد؛ این خانم ماهیانه 35 میلیون تومان حقوق می‌گیرد، منزلی که در سعادت آباد به خانم نامداری داده‌اند بر چه اساسی بوده است. در حال حاضر خواهر وی قرارداد 10 ساله با فولاد مبارکه بسته، اینها بر چه اساسی است؟

عضو هیأت رئیسه مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: حتی اگر یک کدام از این قراردادها در جایی دیگر بسته شده بود ما باید فریاد می‌زدیم و به میدان می‌آمدیم. بنده به دلیل کمبود وقت به یکی از قرارداد اشاره می‌کنم. یک قرارداد در مدیریت قبلی با شرکت SMS آلمان معادل 400 میلیون یورو بسته شده؛ اما در مدیریت فعلی 400 میلیون یورو SMS آلمان را منتفی کردند و با یک شرکت رده دهمی چینی قرارداد 700 میلیون یورویی بستند.

وی همچنین تصریح کرد: بنده فایل صوتی برخی مسؤولان را دارم که می‌گویند تا انتخابات باید مدیر شرکت فولاد مبارکه حفظ شود. برای چه باید حفظ شود؟ برای پول‌هایی که باید در انتخابات مصرف شود.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی همچنین یادآور شد: امروز روزی است که مجلسی که مقام معظم رهبری از آن با عنوان مجلس قوی و انقلابی یاد کردند و یکی از شعارهای آن مبارزه با فساد سازمان‌یافته است، باید در راستای برنامه‌ای که روز گذشته در بحث رانت‌خواری در بحث فولاد تصویب شد را به نتیجه برساند.

موسوی لارگانی بیان کرد: 400 هزار میلیارد تومان رانت در فولاد مبارکه رخ داده است. اسناد آن هم موجود است. قراردادی که با خانم آرزو آقامحمدی بسته شده 200 میلیارد تومان بوده، آقای مدیرعامل برای این که هیأت مدیره را هم به بازی نگیرد، 7 میلیارد، 7 میلیارد قرارداد را تمدید می‌کند. دو قرارداد یعنی دو تا 7 میلیارد تومان پرداخت شده، برای چه این قرارداد بسته شده است؟ برای ایجاد کمپین رسانه‌ای!

وی اضافه کرد: شما ببینید بودجه خود روابط عمومی فولاد مبارکه چقدر است که 200 میلیارد هم برای یک کمپین اختصاص می‌دهند، لذا خواهش من این است که همکاران این طرح را به تصویب برسانند.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: این روزها موج تخریب علیه بنده را می‌بینید، البته روز گذشته هم از آقای آصفری نماینده اراک هم مصاحبه‌ای را نقل کرده بودند که موضوع تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه را نفی کرده بود. اکنون ایشان حضور دارد و اعلام کرد که بنده هیچ مصاحبه‌ای در رابطه با فولاد مبارکه نداشته‌ام اما اینها شانتاژهای خبری است.

وی در بخش پایانی سخنانش گفت: اگر واقعا خلافی صورت نگرفته که باید از این مدیر تقدیر کرد. شما دیدید زمانی که مدیر شرکت فولاد مبارکه اصفهان به وزیر صمت گفت فولاد کشور را به من دهید تا من چنین و چنان کنم گفت که شما فولاد مبارکه را نمی‌توانید مدیریت کنید، چطور می‌توانید مدیریت فولاد کشور را برعهده داشته باشید؟

وی در خاتمه گفت: از قوه قضائیه می‌خواهم با توجه به این که خانواده آقای عظیمیان (مدیر شرکت فولاد مبارکه اصفهان) و برخی مدیران در خارج هستند، بحث ممنوع الخروج شدن ایشان را حتماً به اجرا بگذارند؛ چراکه ایشان حتماً از کشور به خاطر مشکلات زیادی که دارد فرار خواهد کرد.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌