قربانیان کرونای کهگیلویه وبویراحمددرآستانه سه رقمی شدن

قربانیان کرونای کهگیلویه وبویراحمددرآستانه سه رقمی شدن

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-22

به گزارش تازه ترین ها، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج جمعه شب در گفتگو با خبرنگاران گفت: با فوت دو بیمار طی ۲۴ ساعت گذشته، افزایش شمار قربانیان کووید ۱۹ در استان به ۹۷ نفر را شاهدیم.

پرویز یزدان پناه افزود: در طی ۲۴ ساعت گذشته متأسفانه ۲ بیمار هم استانی جان خود را بر اثر ابتلاء به کرونا از دست دادند.

یزدان پناه با اشاره به اینکه جمعه ۲۳۱ نمونه از آزمایشگاه مولکولی یاسوج دریافت شد، اظهار داشت: بالاترین تعداد موارد مثبت در کهگیلویه، گچساران، بویراحمد، بهمئی، باشت و لنده به ثبت رسید.

وی با بیان اینکه از ابتدای شیوع مجموع مبتلایان به کرونا در استان به پنج هزار و ۳۹۶ نفر رسید، تصریح کرد: در حال حاضر ۲۷۵ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

یزدان پناه خاطرنشان کرد: از این تعداد ۱۰۸ بیمار کرونایی قطعی شناسایی و ۲۲ بیمار در بخش‌های ویژه تحت درمان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه تغییر فصل و شروع بیماری‌های سرماخوردگی و آنفلوآنزا وضعیت ماه‌های آینده را با چالش مواجه می‌کند، گفت: توصیه می‌شود مردم رعایت بهداشت فردی و اجتماعی را به صورت ویژه در زندگی خود مد نظر قرار دهند.

وی افزود: عادی انگاری کرونا خطر بالقوه ای برای سلامت عموم است که متأسفانه جامعه ما با آن مواجه بوده که خود هشدار دهنده است.

به گزارش تازه ترین ها، بر اساس الگوهای زمانی، در حالی که تا خرداد ماه کمتر از ۱۰ فوتی کرونا در استان به ثبت رسیده بود، شاهد رشد ناگهانی و فزاینده مرگ و میر در ماه‌های بعدی هستیم که با توجه به ورود استان به پیک، زنگ خطر مرگ و میر بالای کرونا در استان با توجه به رشد تعداد مبتلایان روزانه به صدا درآمده است.