قیمت‌ برخی خودروها در بازار در حال کاهش

قیمت‌ برخی خودروها در بازار در حال کاهش

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بازار خرید و فروش خودرو امروز همانند روزهای گذشته شاهد خریداری نیست و خبرهای مثبت از مذاکرات عاملی شده تا همه به نوعی منتظر تعیین و تکلیف قیمت‌ها در بازار و نوسانات قیمت دلار باشند. درحال حاضر نه کسی خودرو می‌فروشد و نه کسی خودرو می‌خرد. قیمت‌ها نیز نسبت به هفته گذشته شاهد افزایش نیست و حتی دربرخی از خودروها کاهش قیمت نیز دیده می‌شود.

 البته همچنان شکاف قیمتی در انواع خودروهای داخلی از کارخانه تا بازار بیش از 100 میلیون تومان است و طرح های محدود خودروسازان هم نتوانسته تغییری در قیمت های بازار داشته باشد. در حال حاضر در خانواده پژو 206 اختلاف قیمت ها از 115 میلیون تومان شروع شده و در خانواده سمند هم بیش از 120 میلیون تومان است.

در بازار امروز سمند ال ایکس با موتور ای اف سون ۲۸۲ میلیون تومان، سمند سورن پلاس ۳۱۶ میلیون تومان، دنا معمولی ۳۵۳ میلیون تومان، پژو۲۰۶ تیپ دو ۲۷۲ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ پنج ۳۰۹میلیون تومان، ۲۰۶ صندوق دار ۳۰۸ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

علاوه براین در بازار پراید ۱۱۱ همچنان در بازار در محدوده ۱۸۷ میلیون تومانی است تیبا دو نیز با قیمت ۱۸۶ میلیون تومان، ساینا ۱۹۵ میلیون تومان، کوئیک  اتوماتیک پلاس  283 میلیون تومان، تیبا دو پلاس 203 میلیون تومان و دنا پلاس توربو اتوماتیک 510 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

فعالان بازار معتقدند اخبار مثبتی که از مذاکرات شنیده می‌شود عاملی شده تا معاملات به صفر برسد مصرف کننده امید کاهش قیمت‌ها را دارد و به همین دلیل دست از خرید کشیده است. البته فروشندگان نیز تمایلی به فروش نداشته و ظاهرا بازار خودرو در رکود به سر می‌برد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم