لیگ را یک سال تعطیل کنیم/ فوتبال ایران هر سال پسرفت می‌کند

لیگ را یک سال تعطیل کنیم/ فوتبال ایران هر سال پسرفت می‌کند

به گزارش خبرنگار مهر، یحیی گل محمدی در نشست خبری پیش از نخستین بازی پرسپولیس در لیگ بیست و سوم گفت: خیلی خوشحالم و خدا را شکر می‌کنم همچنان به عنوان سرمربی پرسپولیس اینجا حضور دارم. افتخار می‌کنم برای چهارمین سال پیاپی مربی این تیم هستم. امیدمان به خدا و حمایت هواداران است. امیدواریم همانطور که سال قبل توانستیم هواداران را خوشحال کنیم، امسال هم برای شادی دل همه‌شان موفقیت به دست بیاوریم. همیشه داشتن شروع خوب برای قهرمان شدن یک الزام است. جمع‌آوری امتیازات باعث می‌شود با روحیه بیشتر روند بهتری در مسابقات داشته باشیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص نبود تماشاگر در نخستین بازی پرسپولیس در فصل جاری فوتبال باشگاهی کشور افزود: واقعاً بدون تماشاگر بودن باور کردنی نیست. ما اگر زیرساخت‌ها را نداریم پیشنهاد می‌دهم یک سال لیگ را تعطیل کنیم و زیرساخت‌ها را درست کنیم و شروعی دوباره داشته باشیم. پرطرفدارترین تیم ایران و آسیا باید بدون تماشاگر باشد.

سرمربی پرسپولیس گفت: می‌دانیم مقابل تیم آلومینیوم با هدایت مجتبی حسینی کار سختی داریم. او را می‌شناسیم. مربی کاری و پرتلاش است. همیشه تیمش منظم بوده، علیرغم مشکلاتی که بود امیدواریم روند خوبی را شروع کنیم. تا حدودی آماده این بازی هستیم. خیلی دیر شروع کردیم. متأسفانه اردوها و بازی‌هایمان کنسل شد اما تلاش کردیم با برنامه‌ریزی خوب و تمرینات بیشتر و منظم این کمبودها را جبران کنیم. بازی‌های تدارکاتی نسبتاً خوبی انجام دادیم و خودمان را برای این بازی آماده کردیم.

وی افزود: با اینکه ناهماهنگی‌هایی وجود دارد ولی انگیزه و اشتیاق خوبی را در بچه‌ها برای شروع مسابقات می‌بینم. ان‌شاالله فردا بازی خوبی داشته باشیم.

یحیی با ابراز تأسف از وضعیت موجود ادامه داد: اینها برای فوتبال کشورمان واقعاً زشت است. با نوع نگاهی که در فوتبال هست فقط روز به روز در حال پسرفت هستیم. در کشورهای دیگر امکانات و ساختارهای آن‌چنانی را می‌بینید. در فوتبال ایران به جای اینکه پیشرفت کنیم متأسفانه در حال پسرفت هستیم. واقعاً متأسفم و ناراحتم. فقط حس بی انگیزگی در وجود همه کسانی که کنارم بودند را دیدم.

سرمربی سرخپوشان درباره مشکلات باشگاه در عدم جذب بازیکنان مد نظر و عدم جذب مهاجم خارجی افزود: آمدن خارجی هنوز منتفی نیست. پرونده آنها باز است. دنبال این هستیم یکی دو بازیکن به تیم با توجه به نیازمان اضافه کنیم. اگر زیاد درباره این مسائل صحبت نکردم به دلیل این است که در فشار بدنسازی و تمرینات پیش فصل بودیم. نمی‌شد مقابل چشم بازیکنان مدام از بازیکن خارجی بگوییم. اگر حرفی می‌زدیم تیمی را که با چنگ و دندان نگه داشتیم را هم از دست می‌دادیم. الان توقع به جایی از ما برای موفقیت در آسیا وجود دارد. باید از لحاظ شرایط ملالی وضعیت خوبی را به وجود بیاوریم.

گل محمدی درباره انتظار طرفداران پرسپولیس از این تیم تاکید کرد: سطح توقع هواداران بجاست اما با سطح منابع مالی پرسپولیس اصلاً همخوانی ندارد. تمام درآمدهای باشگاه در کشورهای دیگر چیز دیگری است. مثلاً یکسری تیم‌ها از کارخانه‌ای ارتزاق می‌کند و منبع مالی دارد اما ما به عنوان یک باشگاه دولتی منتظر هستیم چه کسی تبلیغ روی پیراهن را می‌گیرد. با این حال باز هم تلاش می‌کنیم نقاط قوت خودمان را بیشتر کنیم.