مثل گذشته از آرای مردم به خوبی محافظت می‌کنیم

مثل گذشته از آرای مردم به خوبی محافظت می‌کنیم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، دکتر محمدحسن صادقی‌مقدم عضو حقوقدان و معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان امروز سه‌شنبه (۱۸ خرداد ۱۴۰۰) در همایش مدیران ستادی و استانی شورای نگهبان که به شکل ویدئو کنفرانس برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام خمینی (ره) و شهدای پانزده خرداد گفت: ما آنچه در روایات و احادیث درباره معجزات خوانده بودیم، در انقلاب اسلامی به چشم دیدیم؛ انقلاب اسلامی ایران با همه دشمنی‌ها و با جنگ تحمیلی، ترورها، فشارهای اقتصادی و… پابرجاست و با قوت به راه خود ادامه می‌دهد و هر یک از این موارد نشان‌دهنده معجزه است.

وی با اشاره بر خطبه ۱۷۳ نهج البلاغه (وَ لَا یَحْمِلُ هَذَا الْعَلَمَ إِلَّا أَهْلُ الْبَصَرِ وَ الصَّبْرِ) گفت: افرادی می‌توانند پرچم‌دار این انقلاب باشند که اهل بصیرت دینی و استقامت ایمانی باشند.

دکتر صادقی‌مقدم با اشاره به وظایف شبکه‌های نظارت در برگزاری انتخابات گفت: حراست از اراده مردم که همان آراء مردم است از وظایف شورای نگهبان است و ما مثل گذشته از آراء مردم به خوبی امانتداری خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه آموزش‌های لازم به شبکه نظارت جهت برگزاری انتخابات در روز ۲۸ خرداد داده شده است، گفت: هماهنگی و تعامل خوبی با وزارت کشور داشته‌ایم و امیدواریم همه با توجه به وظایف قانونی خود ایفای نقش کنند.

عضو حقوقدان شورای نگهبان با اشاره به فرمایش رهبر انقلاب درباره جایگاه مردم در جمهوری اسلامی ایران گفت: مردم نقش اساسی و ویژه‌ای در جمهوری اسلامی ایران دارند و انقلاب اسلامی با اراده مردم و به رهبری امام راحل به پیروزی رسیده و در قالب جمهوری اسلامی تجلی یافته است.

دکتر صادقی‌مقدم با تأکید بر اینکه همکاران ما در ستاد، دفاتر نظارت استان‌ها، شهرستان‌ها و هیأت‌های نظارت باید مسئولیت‌پذیر باشند، گفت: همه ما به عنوان ناظرین انتخابات باید از حرکت جناحی و تعلقات حزبی اجتناب کنیم.

معاون اجرایی و امور انتخابات با بیان اینکه اعضای شبکه نظارت و خانواده‌هایشان در جهت ترغیب مردم به رأی دادن تلاش کنند، گفت: اعضای شبکه نظارت باید در جهت قانون حرکت کنند و در انجام وظیفه با دقت عمل کنند و با استقامت جلوی هرگونه تخلف و انحراف در انتخابات را بگیرند.