مجتمع آبرسانی شهید حاج قاسم سلیمانی ملایر بعد از 7 سال پیگیری افتتاح شد

مجتمع آبرسانی شهید حاج قاسم سلیمانی ملایر بعد از 7 سال پیگیری افتتاح شد

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-09-01

حجت‌الاسلام احد آزادی خواه نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به مجتمع آبرسانی شهید حاج قاسم سلیمانی ملایر اظهار داشت: این مجتمع یکی از مطالبات عمده و مهم شهرستان و اهالی روستای علی‌آباد دمق و روستاهای همجوار بود که با پیگیری‌های مستمر راه‌اندازی شد.

وی افزود: تاکنون اعتباری حدود هفت میلیارد تومان برای اجرای مجتمع آبرسانی علی‌آباد دمق از توابع بخش جوکار ملایر هزینه شده است.

حجت الاسلام احد آزادیخواه تصریح کرد: با راه‌اندازی این مجتمع آب شرب روستاهای کوسج‌خلیل، ده‌شاکر، زیرآبیه، حسین‌آبادشاملو، دهنو علی‌آباد، قشلاق‌دهنو و علی‌آباد دمق تامین خواهد شد.

رییس مجمع نمایندگان استان همدان ادامه داد: در منطقه وسیع دشت مورد نظر برای احداث مجتمع، چهار حلقه چاه حفر شد و حدود ۱۲ کیلومتر خط انتقال، یک ایستگاه پمپاژ آب، تجهیزات برق و دیگر امکانات ضروری ایجاد شده است.

حجت الاسلام آزادیخواه ضمن تقدیر از تلاش‌ها و پیگیری‌های شرکت آب و فاضلاب همدان و ملایر، فرمانداری ویژه ملایر، بخشداری جوکار و اهالی روستای علی‌آباد و دیگر روستاهای همجوار گفت: هم اکنون آب شرب در حال پمپاژ برای روستاهای زیرپوشش این مجتمع است.

نماینده مردم ملایر گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی تا سال ۹۲، از مجموع ۵۷ مجتمع آبرسانی روستایی در استان همدان تنها یک مجتمع سهم شهرستان ملایر بود که با رایزنی و پیگیری‌های انجام شده، سال گذشته از ۱۱ مجتمع آبرسانی روستایی مصوب در کل کشور، ۲ مجتمع آبرسانی به این شهرستان تعلق گرفت.

انتهای پیام/