محمود عباس: انتخابات را بدون قدس برگزار نمی‌کنیم

محمود عباس: انتخابات را بدون قدس برگزار نمی‌کنیم

به گزارش مهر، رئیس تشکیلات خودگردان پنج شنبه شب در نشست گروه‌های فلسطینی در رام الله برای بررسی موضوع انتخابات فلسطین سخنرانی کرد.

«محمود عباس» در این نشست گفت که رژیم اشغالگر اسرائیل برای عدم برگزاری انتخابات فلسطین در قدس عدم وجود دولت در این رژیم را بهانه کرده است.

وی ادامه داد: پیامی از اسرائیل به ما رسیده است که عدم موافقت تل آویو با درخواست ما برای برگزاری انتخابات در قدس به علت تشکیل نشدن دولت اسرائیل است، اما بهانه‌های غیرقابل قبول اسرائیل، ما را فریب نمی‌دهد.

این در حالی است که جنبش مقاومت اسلامی اعلام کرد در نشستی که قرار است روز پنج شنبه با حضور جناحهای مختلف فلسطینی درباره به تعویق افتادن انتخابات پارلمانی در فلسطین اشغالی برگزار شود، شرکت نمی کند.

حماس روز پنج شنبه به طور رسمی اعلام کرد: «در نشست گروه‌های ذیربط برای به تعویق انداختن انتخابات که قرار است امروز برگزار شود، شرکت نخواهد کرد».

«محمد صبحه» سخنگوی فهرست انتخاباتی حماس موسوم به «القدس موعدنا» (قدس وعده گاه ماست) در این باره گفت: «حماس و لیست القدس موعدنا در نشست امروز رام الله شرکت نخواهند کرد و موضع ما به طور واضح و روشن مخالفت با تعویق انتخابات است».

«عبداللطیف القانوع» سخنگوی حماس نیز اعلام کرد که موضع این جنبش مخالفت با تعویق انتخابات است و گفت: «این موضوع یک حق مشروع، خواست مردمی، اجماع گروهی و توافق ملی است و غصب کردن حقوق مردم و مصادره خواست و اراده آنان خطایی بس بزرگ است».