محورهای رایزنی بن سلمان با رئیس جمهور ازبکستان

محورهای رایزنی بن سلمان با رئیس جمهور ازبکستان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الخلیج آنلاین، عربستان و ازبکستان بر سر توسعه روابط اقتصادی و سرمایه گذاری ها در زمینه انرژی، بهداشت و زیرساخت و تقویت همکاری دفاعی بین دو کشور توافق کردند.

شوکت میرضیائف، رئیس جمهوری ازبکستان با محمد بن سلمان دیدار و گفتگو کرد. وی در جریان این دیدار از سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان برای سفر به تاشکند دعوت کرد.

دو طرف طی این دیدار روابط متمایز بین دو کشور و راه های توسعه همه جانبه آن را بررسی و درباره اوضاع منطقه ای و بین المللی تبادل نظر کردند.

رئیس جمهوری ازبکستان و ولیعهد عربستان بر عزم مشترک خود برای تقویت همکاری و هماهنگی مشترک در قبال مسائل سیاسی و تداوم حمایت از هر آنچه صلح و ثبات در سراسر جهان را به همراه دارد، تاکید کردند.

دو طرف بر سر اهمیت دستیابی به راه حلی جامع و عادلانه درباره فلسطین بر اساس راه حل ایجاد دو کشور توافق و بر حمایت کامل خود از تلاش های سازمان ملل برای دستیابی به راه حلی سیاسی برای بحران یمن تاکید کردند.

افغانستان و لزوم تحقق امنیت و ثبات در این کشور و عدم تبدیل شدن این کشور به پناهگاهی برای گروه های تروریستی و افراطی از دیگر محورهای گفتگوی طرفین بود.

بن سلمان و میرضیائف، همچنین فرصت های دو کشور در زمینه همکاری دفاعی را بررسی و بر تلاش خود برای تداوم همکاری امنیتی موجود و تقویت آن برای تحقق امنیت و ثبات در دو کشور تاکید کردند.

منبع : مهر