مخالفت با تشکیل حزب«ایران قوی»/ممنوعیت استفاده از عنوان «گام دوم»

مخالفت با تشکیل حزب«ایران قوی»/ممنوعیت استفاده از عنوان «گام دوم»

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالله مرادی مدیر کل دفتر سیاسی وزارت کشور عصر امروز (دوشنبه) در نشست خبری در مورد جزئیات کمیسیون ماده ۱۰ احزاب ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی، گفت: امروز پنجمین جلسه کمیسیون ماده احزاب در سال جاری برگزار شد. دولت نسبت به احزاب و تشکل‌های سیاسی رویکرد تسهیل کنندگی دارد و تلاش می‌کنند فعالیت احزاب، تشکل‌ها و نخبگان سیاسی در فرآیندهای قانونی خود به سهولت انجام شود.

وی افزود: این تفکر دولت را در راستای نشاط سیاسی ارزیابی می‌کنیم و احزاب طبیعتاً باید بتوانند در فضای سیاسی ایده‌ها و طرح‌های خود را آزادانه بیان کنند و در کنار آن نسبت به مواضع و مسئولیت‌های خود نیز مسئولیت پذیر باشند.

مدیر کل دفتر سیاسی وزارت کشور خاطرنشان کرد: خانه احزاب محور این نشاط سیاسی است و دولت از ابتدای کار با تلاش خانه احزاب سعی در حمایت از احزاب داشت و از فعالیت‌ها احزاب استقبال می‌کند.

مرادی با بیان اینکه یکی از دستورات جلسه امروز به موضوع خانه احزاب باز می‌گردد، اظهار داشت: طبق تبصره ۷ ماده ۱۰ قانون احزاب، کمیسیون باید دبیری را برای خود انتخاب می‌کرد که بنده با حفظ سمت به عنوان دبیر کمیسیون ماده احزاب انتخاب شدم.

وی تاکید کرد: گزارش برگزاری مجمع عمومی و انتخابات شورای مرکزی خانه احزاب هم به کمیسیون ماده ۱۰ ارائه و مقرر شد کمیسیون طبق اساسنامه، بررسی‌ها و اقدامات خود را طبق قانون احزاب انجام دهد.

مدیر کل دفتر سیاسی وزارت کشور گفت: موضوع تأسیس حزب «ایران قوی» در جلسه امروز بررسی شد و در نهایت با اصل تأسیس این تشکل سیاسی مخالفت شد؛ در نتیجه هر گونه فعالیت سیاسی تحت این نام توسط افراد پیشنهاد دهنده این تشکل و دیگران تخلف محسوب خواهد شد.

مرادی گفت: مصوبه بعدی نیز مربوط به ممنوعیت استفاده از عنوان «گام دوم انقلاب» یا عناوین مشابه در احزاب و تشکل‌های سیاسی است و درخواست ما از رسانه‌ها این است که این مصوبه را اعلام و اطلاع رسانی کنند.

منبع : مهر