مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و طالبان از سر گرفته شد

مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و طالبان از سر گرفته شد

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، مقامات افغانستان اعلام کردند گفت‌وگوهای بین‌الافغانی در دوحه پس از یک ماه بن بست روز گذشته (دوشنبه) دوباره از سر گرفته شد.

«غلام فاروق مجروح»، عضو هیات مذاکره کننده افغانستان گفت که مذاکرات صلح آغاز شده و تیم‌های دو طرف بروی دستور کار در حال رایزنی هستند.

این در حالی است که حدود یک ماه قبل و پس از آغاز کار جوبایدن، رییس جمهور آمریکا، گفت‌وگوهای میان افغان‌ها در دوحه متوقف شد و طالبان به کشورهای منطقه سفرهای خود را آغاز کردند.

محمد نعیم، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر نیز در یک پیام توییتی اعلام کرد که روسای تیم‌های افغانستان و طالبان در یک فضای صمیمی با یکدیگر دیدار کردند.

نعیم افزود که در این دیدار بر ادامه مذاکرات تاکید شده است.

وی در این باره گفته است که در نشست بر ادامه مذاکرات تاکید شد و به هیات‌ها اجازه داد شده که نشست‌های خود را برای تعیین دستور کار از سر بگیرند.

این نشست در حالی صورت می‌گیرد که قبل از این راس ویلسن، سرپرست سفارت آمریکا در افغانستان در کابل خواهان از سرگیری گفت‌وگوهای میان افغان‌ها شده بود.

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان، نیز تاکید کرده بود که مذاکرات صلح باید به زودی از سرگرفته شود.

آمریکا گفته است که توافقنامه این کشور با طالبان را در بازبینی کرده و به احتمال زیاد در زمان تعیین شده برای خروج نظامیان آمریکایی تجدید نظر خواهد شد.

انتهای پیام/ ر