مراسمات شب قدر در مناطق نارنجی و قرمز باید در فضای باز باشد

مراسمات شب قدر در مناطق نارنجی و قرمز باید در فضای باز باشد

به گزارش مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز (شنبه) در جلسه ستاد ملی مقابله کرونا در تشریح تدابیر ویژه ستاد ملی مقابله با کرونا برای مراسمات شب‌های قدر گفت: در مناطق قرمز و نارنجی، این مراسمات صرفاً در فضای باز و با فاصله مجاز است و لازم است مردم همه دستورالعمل‌هایی که وزارت بهداشت مشخص کرده است را رعایت کنند. بر همین مبنا در هنگام ورود و خروج، مردم باید مراعات کنند.

روحانی همچنین در ادامه گفت: امروز در آمار و ارقام نیز دیدیم که میزان مراعات مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی ۶۱ درصد است. این آمار خطرناک است زیرا وقتی که ۳۹ درصد از مردم این پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند معنی آن این است که باید بیشتر در موج چهارم بمانیم.

وی همچنین تاکید کرد: من خواهش می‌کنم همه ارگان‌ها نظارت‌های خود را تشدید کنند تا در پایان هفته، برخی از مناطق قرمز تبدیل به مناطق نارنجی شوند.

رئیس جمهور ضمن اشاره به جهش های مختلف ویروس کرونا نیز گفت: یکی دیگر از نگرانی‌های ستاد ملی مقابله با کرونا که امروز نیز در جلسه قرارگاه مطرح شد، موضوع جهش ویروس کرونا و همچنین ویروس‌های جدید است.

روحانی همچنین افزود: آنچه که مسلم است و ما متوجه شده‌ایم، اینکه این ویروس ثابت باقی نمی‌ماند و برای زنده ماندن خود و همچنین آزار مردم دچار تغییر و جهش می‌شود. وقتی دارویی استفاده می‌شود، این ویروس برای تقویت خود دچار جهش خواهد شد. همچنین در شرایطی که ایمنی بدن افزایش می‌یابد ویروس جهش پیدا می‌کند تا بتواند مقاومت و ایستادگی داشته باشد.

وی همچنین در ادامه با بیان اینکه البته نوع ژنتیک برخی از افراد نیز ممکن است متفاوت باشد گفت: لذا ویروس هر روز به یک شکل و یک ویژگی جدید وارد می‌شود.

ادامه دارد…