مراکز درمانی ماهشهر با هجوم مبتلایان مواجه است

مراکز درمانی ماهشهر با هجوم مبتلایان مواجه است

محمد شنبدی در گفت‌وگو با مهر بیان کرد: با توجه به وضعیت حاد استان خوزستان و شهرستان ماهشهر و همچنین تذکر مسئولان به ویژه مجموعه بهداشت و درمان اما همچنان شاهد رعایت نشدن نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی توسط شهروندان هستیم که این روند باعث رفتن به وضعیت قرمز کرونایی شده است.

دبیر و سخنگوی ستاد مقابله با ویروس کرونای شهرستان بندر ماهشهر افزود: این ویروس با تغییرات جهش یافته، وحشی‌تر شده و اکنون کودکان و جوانان را نیز درگیر خود کرده است.

وی اظهار کرد: مراکز درمانی شهرستان ماهشهر با هجوم مبتلایان کرونایی مواجه شده است و در همین راستا وضعیت نگران‌کننده‌ای را در این زمینه داریم چرا که با توجه به رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی توسط شهروندان، تعداد تخت ICU و بخش کرونایی افزایش یافته است ولی این کار توانایی رسیدگی به حجم بالای مبتلایان را نخواهد داشت.

شنبدی بیان کرد: مهم‌ترین عامل شیوع و رشد ویروس کرونا انگلیسی در این استان و بندر ماهشهر، دید و بازدیدهای خانوادگی است؛ پس از آن برگزاری اجتماع‌هایی همچون فاتحه، عروسی و جشن تولدها عامل دیگر شیوع این ویروس است که از عموم مردم تقاضا می‌شود که با برگزاری نکردن و تجمع نداشتن در چنین مراسم‌هایی، کادر پزشکی و درمانی و سایر مجموعه‌ها را همیاری کنند.