مردم رئیس‌جمهوری با بینش فرهنگی انتخاب کنند

مردم رئیس‌جمهوری با بینش فرهنگی انتخاب کنند

به گزارش مهر، امیرحسین بانکی پور فرد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، شب گذشته (سه شنبه) در برنامه تلویزیونی «به وقت ایران» به گفتگو در رابطه با فرهنگ در دولت سیزدهم پرداخت و گفت: یکی از دلایلی که باعث می‌شود نامزدها کمتر به موضوع فرهنگ در مناظره‌ها بپردازند به این دلیل است که در حال حاضر فشارهای اقتصادی مردم را از پای درآورده است.

وی افزود: ویژگی ملت ایران، فرهنگشان است و اگر به این فرهنگ توجه نکنیم، قافیه را باخته‌ایم. فرهنگ ایرانی مانند یک اقیانوس عمق قوی و ظرفیت‌های بالایی دارد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه متأسفانه فرهنگ عمومی ما ضعیف است، گفت: اصلی‌ترین مشکلی که فرهنگ در کشور ما دارد این است که نگاه ما به فرهنگ، فرهنگی نبوده است در حالی‌که فرهنگ امری تدریجی الوصول است.

بانکی پور فرد تصریح کرد: فرهنگ واژه پهناوری است که موضوعات متعددی را شامل می‌شود، اما به صورت جز به جز بررسی نمی‌شود و نمی‌توان به همه ابعاد آن که عمیق است، پرداخت.

وی با بیان اینکه بیش از ۷۰ دستگاه زیر مجموعه فرهنگ هستند اما بودجه آن زیر یک درصد است،اظهار داشت: امسال بودجه فرهنگ ۲ برابر شده است و ما آن را به بالای ۲ درصد رسانده‌ایم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه شاخصه‌های فرهنگی توسط صداوسیما باید بیان شود،گفت: شاخص‌های مختلفی وجود دارد که باید در فرهنگ بررسی شود. مردم باید در انتخاب۲۸ خردادماه فردی را انتخاب کنند که ذاتاً بینش فرهنگی عمیق داشته باشند. فرهنگ روح جامعه است.