مردم منطقه زیر بار عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی نمی‌روند

مردم منطقه زیر بار عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی نمی‌روند

به گزارش خبرگزاری مهر، «محمد وسام المرتضی» وزیر فرهنگ لبنان که در تهران حضور دارد، عصر امروز (چهارشنبه) ۲۱ اردیبهشت ماه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ملاقات و گفتگو کرد.

در این دیدار، درباره آخرین تحولات منطقه، ارتقای روابط بین کشورهای اسلامی و بویژه توسعه همکاری‌های بین دو کشور بحث و تبادل نظر شد.

امیرعبداللهیان جایگاه لبنان در سیاست خارجی کشورمان را ویژه و روابط خوب بین ملت ایران و تمام گروه‌ها و طوایف لبنان را دارای قدمتی تاریخی خواند.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین مقاومت ملت لبنان در برابر تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی را الگویی درخشان برای ملت‌های منطقه ذکر کرد و افزود: از این رو هیچ گاه مردم مقاوم منطقه زیر بار عادی سازی با رژیم تروریست و کودک کش اسرائیلی نخواهند رفت.

امیرعبداللهیان در خصوص اوضاع بغرنج اقتصادی لبنان اظهار داشت: علیرغم تحریم‌های ظالمانه غربی، در صورت خواست دولت و ملت لبنان، جمهوری اسلامی ایران آمادگی ارتقای همکاری‌های اقتصادی را دارد.

در این دیدار محمد وسام المرتضی نیز با اشاره به جایگاه خاص ایران در منطقه غرب آسیا افزود: دولت لبنان آمادگی گسترش روابط دوستانه با همه کشورهای دوست و برادر در منطقه بویژه جمهوری اسلامی ایران را دارد.

وی با اشاره به مشکلات معیشتی و نیازهای اساسی مردم کشورش، خاطرنشان کرد: دولت و ملت لبنان برای رفع نیازهای اساسی خود و در راستای منافع ملی کشورش، عمل خواهد کرد و هیچ گاه منتظر مساعدت و یا راه حل های اطراف خارجی نخواهد ماند.

منبع : مهر