مره‌صدق: صلح بحرین با رژیم صهیونیستی با خط دهی بن‌سلمان انجام شد

مره‌صدق: صلح بحرین با رژیم صهیونیستی با خط دهی بن‌سلمان انجام شد

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-26

سیامک مره‌صدق نماینده کلیمیان ایران در مجلس دهم در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی تازه ترین ها، با اشاره به قرارداد صلح بحرین با رژیم صهیونیستی گفت: این قرارداد صلح از سوی بحرین با رژیم صهیونیستی با مدیریت و خط دهی بن‌سلمان صورت گرفته چرا که این کشور عملا مستعمره عربستان است و بدون اجازه آل سعود کاری نمی‌کند.

وی افزود:‌ اگر بحرین مستعمره عربستان نبود در کشوری که 65 درصد آن شیعه هستند یک حکومت سنی روی کار نمی‌آمد که تبعیت تمام از عربستان هم داشته باشد که نمونه آن را در سرکوب قیام مردمی در این کشور دیدیم که ارتش عربستان چگونه وارد عمل شد.

نماینده کلیمیان ایران در مجلس دهم اظهار داشت: پیش‌بینی من این است که در ادامه این روند عربستان هم مستقیما قرارداد صلحی با رژیم صهیونیستی امضا خواهد کرد.

مره‌صدق خاطرنشان کرد: بحرین و امارات و کشورهایی از این دست باید بدانند که عامل دوام و بقای هر حاکمیت سرمایه اجتماعی آن یعنی مردم هستند و زمانی که مردم احساس کنند در حاکمیت نقش دارند حکومت و حاکمیت دوام خواهد داشت.

وی در پایان گفت: هیچ گاه با قدرت نظامی به ارتش نمی‌توان یک حکومت را در بلند مدت اداره کرد و کشورهایی مثل عربستان، بحرین و امارات باید بدانند در آینده و در بهترین حالت سرنوشتی بهتر از محمدرضا پهلوی و صدام حسین نخواهند داشت و جالب‌تر اینکه این کشورها به لحاظ تکنیکی هم توان نظامی محمدرضا پهلوی را هم ندارند.

انتهای پیام/