مرگ۹کرونایی در کهگیلویه وبویراحمد/فوت سه بیمار بهبود یافته درخانه

مرگ۹کرونایی در کهگیلویه وبویراحمد/فوت سه بیمار بهبود یافته درخانه

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-24

به گزارش تازه ترین ها، پرویز یزدان پناه عصر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران، افزود: با فوت ۹ بیمار طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد جان باختگان کرونا در استان به ۱۱۰ نفر رسید.
یزدان پناه تصریح کرد: پنج بیمار در بیمارستان شهید جلیل، یک بیمار در شهید رجایی گچساران و ۳ بیمار کرونایی ۸۵، ۸۲ و ۹۶ ساله که ترخیص شده و بهبودی داشتند، در خانه فوت شدند.
وی با بیان اینکه امروز نیز جواب ۲۲۵ نمونه از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج دریافت شد، گفت: درصد موارد مثبت مبتلا به کرونا در این آمار بیش از ۵۰ درصد است.
یزدان پناه تصریح کرد: شهرستان‌های بویراحمد با ۳۵ درصد، کهگیلویه با ۲۴، گچساران با ۱۶، چرام با ۱۵، باشت و دنا با پنج درصد بیشترین تعداد مبتلایان را به خود اختصاص دادند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به اینکه ۲۶۸ بیمار مشکوک و مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند، گفت: از این تعداد ۹۱ نفر مبتلای قطعی شناسایی شد.
وی افزود: ۱۷ نفر در بخش مراقب‌های ویژه تحت درمان قرار دارند.
یزدان پناه با بیان اینکه زنگ خطر کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد به صدا درآمده است، تصریح کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری فیزیکی، پرهیز از حضور در تجمعات و عدم خروج از خانه بجز در موارد ضروری لازم است که توسط همه مردم رعایت شود.
یزدان پناه گفت: متأسفانه با خیز بیماری کرونا و افزایش قربانیان، به نظر می‌رسد استان وارد پیک اول بیماری شده و به مردم هشدار می‌دهیم چنانچه دستورالعمل‌های بهداشتی را نادیده بگیرند آسیب‌های جبران ناپذیری را تجربه خواهیم کرد.