مرگ ۱۰۱ نفر بر اثر کرونا درشوشتر/ افزایش آمار نگران‌کننده است

مرگ ۱۰۱ نفر بر اثر کرونا درشوشتر/ افزایش آمار نگران‌کننده است

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-19

به گزارش تازه ترین ها، مجتبی کلانتر ظهر امروز در این خصوص اظهار کرد: تاکنون تست کرونا سه هزار و ۵۱۶ نفر در شهرستان شوشتر مثبت شده است که ۵۶ درصد آمار مبتلایان مربوط به آقایان و ۴۴ درصد دیگر به بانوان تعلق دارد.
وی افزود: ۷۳ درصد از مبتلایان در نقاط شهری سکونت دارند و سهم مناطق روستایی ۲۶ درصد است که این آمار با توجه به گسترده بودن ارتباطات در مناطق شهری، بیان‌کننده تأثیر مستقیم کاهش فاصله اجتماعی در شیوع این بیماری است.
کلانتر در ادامه تصریح کرد: در ابتدای شیوع بیماری میانگین سنی مبتلایان در شهرستان حدود ۵۴ سال بوده است اما بر اساس آخرین بررسی‌های انجام شده توسط کارشناسان اپیدمیولوژی این دانشکده، میانگین سنی به ۳۳ سال رسیده است.
وی ادامه داد: این موضوع بیانگر بی‌توجهی جوانان به تذکرات بهداشتی است و مواردی همچون دورهمی‌های دوستانه، تجمع در پارک‌ها و استعمال قلیان جزو مهم‌ترین راه‌های انتشار ویروس کرونا هستند.
رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر اظهار کرد: میانگین سنی فوت‌شدگان بر اثر ابتلاء به کووید –۱۹ در شهرستان ۶۰ سال و از نظر فراوانی بیشترین آمار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۴۴ سال است که ۴۴ درصد از مبتلایان را به خود اختصاص داد.
وی عنوان کرد: در هفته‌های اخیر حساسیت‌های مردم نسبت به بیماری کرونا که در قالب مسافرت و شرکت در مراسم مختلف است، کاهش یافته که افزایش آمار این بیماری در روزهای گذشته، خود گواه بر این است و اگر این بی‌توجهی‌ها ادامه یابد، بی‌تردید روزهای مرگباری در پیش خواهیم داشت.