مسئولان در توافق احتمالی فرمایشات رهبری را مدنظر قرار دهند

مسئولان در توافق احتمالی فرمایشات رهبری را مدنظر قرار دهند

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه‌های نماز جمعه ورامین طی سخنانی ضمن تسلیت شهادت امام سجاد (ع) گفت: امام سجاد (ع) پیام رسان کربلا بود، می‌بایست، از سیره تبلیغی آن حضرت درس بگیریم و این دقیقاً همان وظیفه‌ای است، که امروز بر دوش ما سنگینی می‌کند.

وی سپس سالگرد ورود آزادگان به میهن اسلامی را گرامی داشت و افزود: ایستادگی و رشادت و شجاعت آزادگان عزیز فراموش نشدنی است، برای آزادگان که بسیاری از آن‌ها همچنان آثار اسارت را به دوش می کشند، آرزوی توفیق داریم.

خطیب جمعه ورامین ضمن گرامیداشت روز جهانی مسجد گفت: بایستی توجه بیشتری به مساجد داشته باشیم و از این فیض الهی بیش از پیش بهره مند شویم.

وی روز صنعت دفاعی را نیز مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه به برکت غیرت جوانان و هشت سال دفاع مقدس پیشرفت ما در زمینه دفاعی اعجاب برانگیز بوده است، گفت: ایران در حوزه به طور کامل وابسته بود و اجازه هیچ خلاقیتی به کشورمان در این زمینه داده نمی‌شد، تا جایی که در دوران دفاع مقدس حتی سیم خاردار را از خارج وارد می‌کردیم، اما امروز با موشک، پهباد پیشرفته آمریکایی را هدف قرار می‌دهیم و آن‌ها نیز جرأت عرض اندام ندارد.

محمودی ادامه داد: امروز روسیه که خود از کشورهای قدرتمند نظامی است، مشتری پهباد ایرانی است، در صنایع نظامی کارهایی انجام شده که دشمنان هرگز فکر و خیال تجاوز نظامی به کشورمان را در سر نخواهند داشت.

وی با تبریک روز بزرگداشت بوعلی سینا و روز پزشک گفت: این روز یادآور تلاش‌های ارزشمند پزشکان ایران اسلامی است، حوزه سلامت و پزشکی یکی از حوزه‌هایی است، که به برکت انقلاب اسلامی در آن رشد فراوانی داشتیم، امروز کشور ما پذیرای گردشگر پزشکی و سلامت است، در حالی که قبلاً شاهد عزیمت به خارج برای درمان بودیم، امروز پزشکان و امکانات درمانی ایران مایه مباهات است.

امام جمعه موقت ورامین با بیان اینکه در آستانه هفته دولت قرار داریم، اضافه کرد: معرفی شخصیت این دو شهید و لزوم الگوگیری از شخصیت این بزرگواران از ضرورت‌های این ایام است، صداقت، مردمی بودن، ولایتمداری، استکبارستیزی و… این شهدا را ممتاز کرد.

وی گفت: لازم است، همه به دولت مردمی و انقلابی برای حل مشکلات کمک کنند و از سوی دیگر تمام رده‌های مدیریتی همانگونه که رئیس جمهور شبانه روز در حال تلاش برای استفاده از ظرفیت‌های خدمت رسانی به مردم است، باید در این زمینه تلاش کنند.

محمودی سپس به برجام اشاره کرد و گفت: از مسئولان محترم درخواست می‌کنم، که در هرگونه تصمیم گیری و توافق احتمالی فرمایشات رهبری را مدنظر داشته باشند، رهنمودهای ایشان را مدنظر داشته باشند و بدانند، ما به هیچوجه به آمریکا اعتماد نداریم، امروز ۲۸ مرداد و سالروز کودتای ننگین امریکای خبیث علیه دکتر مصدقی بود، که به آنها اعتماد کرد، است، طی این کودتا مصدق برکنار شد و شاه برگشت. امریکای امروز همان آمریکای ۲۸ مرداد است.

وی افزود: مسئولان هرگز از دشمنی آمریکا غافل نباشند و تا زمانی که این دشمنی ادامه دارد، فریاد «مرگ بر آمریکا» نیز طنین انداز خواهد بود.

منبع : مهر