مسابقه کاپ آسیایی دواتلون در تبریز برگزار می‌شود

مسابقه کاپ آسیایی دواتلون در تبریز برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی گودرزی در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری مسابقه کاپ آسیایی دواتلون ۲۰۲۲ تبریز، افزود: همزمان با این مسابقه ۲ رویداد دیگر شامل دوره سطح یک جهانی مسئولان فنی مسابقه با حضور ۲۵ داور و مجمع عمومی ورزش‌های سه‌گانه نیز برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشت: از آنجاییکه ورزشکاران برای حضور در مسابقات جهانی و المپیک باید امتیاز لازم را کسب کنند لذا حضور در این مسابقات از اهمیت بالایی برخوردار است و با این توضیح تاکنون هفت کشور درخواست حضور در مسابقات داده‌اند و از کشور خودمان ۲ ورزشکار آقا و ۲ ورزشکار خانم حضور خواهند داشت.

وی در مورد فعالیت ورزشکاران سه‌گانه در سطح کشور اضافه کرد: به غیر از یک هیأت که نمی‌خواهم نامش فاش شود، همه هیأت‌های سه‌گانه استان‌ها فعال هستند و برای کسب سطح‌بندی کشوری و جهانی تلاش می‌کنند.

گودرزی اذعان کرد: کشور ما از لحاظ سطح‌بندی جزو چهار کشور رده بالای سطح چهار می‌باشد و تنها ۲ کشور در جهان در سطح پنج که بالاترین سطح رده‌بندی ورزش‌های سه‌گانه است، قرار دارند.

رئیس فدراسیون ورزش‌های سه‌گانه اظهار داشت: با اینکه در دین اسلام سفارش شده است به فرزندان خود شنا کردن را یاد دهید متأسفانه ورزش در استخر و شنا به نوعی آب بازی قلمداد می‌شود و ایران در بحث شنا عقب‌ماندگی دارد.

گودرزی بیان کرد: ۱۰ هزار نفر را در سطح کشور آموزش دادیم تا به نوعی مبلّغ ورزش‌های سه‌گانه باشند و شاهد افزایش روز به روز تعداد ورزشکاران در این رشته ورزشی کارآمد و جلوگیری‌کننده از بیماری‌های میانسالی باشیم.

وی ادامه داد: با برگزاری دوره سطح یک جهانی داوران در کنار این مسابقه از هزینه مابین ۶۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان توسط هر یک از داوران جلوگیری کردیم و همچنین مابقی هزینه‌ها توسط کنفدراسیون ورزش‌های سه‌گانه آسیا و جهانی پرداخت خواهد شد.

گودرزی یادآور شد: این دومین مسابقه کاپ آسیایی ورزش‌های سه‌گانه از زمان ورودم در ریاست فدراسیون سه‌گانه است که دور اول در سال ۹۷ به میزبانی کرج انجام گرفت و بعد از آن به دلیل شیوع کرونا متوقف شد.

انسی کانی نماینده فدراسیون جهانی نیز در خصوص حضور خود در کشور ایران و میزان فعالیت ورزش‌های سه گانه کشور افزود: خیلی خوشحال هستم از این حضور و معتقد هستم با حضور آقای گودرزی در رأس فدراسیون رشته سه‌گانه روز به روز این رشته پیشرفت داشته و برای این منظور تلاش شبانه‌روزی دارند که گواه این موضوع جایگاه ورزش‌های سه‌گانه ایران در سطح جهان است و امیدوارم این مسابقه با خوبی و بدون هیچ مشکلی دنبال شود.

منبع : مهر