مشارکت ۶۰ درصدی بانوان در مینی فوتبال محلات اتفاق بزرگی است 

مشارکت ۶۰ درصدی بانوان در مینی فوتبال محلات اتفاق بزرگی است 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، ابوالفضل رهامی رئیس هیات ورزشهای همگانی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مشارکت خوب مردم استان در مسابقات مینی فوتبال گفت: مسابقات محلات مینی فوتبال جام ایرانیان با توجه به ماهیت رشته جذاب آن، موفق به جذب اکثریت قابل توجه اقشار و سطوح مختلف در سطح استان شده و این رقم از مشارکت در تمامی سطوح جامعه فارغ از وضعیت اقتصادی و اجتماعی بی سابقه بوده است.

او ادامه داد: نزدیک به ۶۰ درصد از بانوان سراسر استان در این جام ثبت نام کرده اند اما از آنجایی که مشکل زیرساخت ورزشی و ویژه زیرساخت ورزشی متناسب با بانوان داریم، همین سطح از مشارکت رقم بزرگی است. اما اگر مشکلات زیرساختی ورزش براب بانوان حل بشود مشارکت بانوان در چنین رویدادهایی الای ۹۰ درصد خواهد بود.

رهامی همکاری های بین بخشی را مثبت ارزیابی کرد و بیان داشت: تاکنون نهادهای ذی ربط ورزش همگانی نهایت مشارکت را در برگزاری این رویداد داشته اند، با همگرایی و هم افزایی انجام شده هم اکنون بخش قابل توجهی از زیرساخت های ورزشی اداره کل ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، شهرداری ها، سپاه و بسیج ورزشکاران در ذیل رویداد مینی فوتبال قرار گرفته است، اما با وجود همکاری بسیار خوب عزیزان بازهم مشکلات زیرساختی داریم و باید سرانه ورزشی در سراسر استان توسعه یابد.

او با اشاره به دیگر برنامه های هیات ورزشهای همگانی استان در شش ماهه نخست سال اظهار داشت: برگزاری جشنواره های ورزش همگانی و همایش های ورزشی متناسب کودکان، برگزاری کلاسهای داوری و مربیگری در رشته های مختلف همگانی، برگزاری ورزش صبحگاهی و عصرگاهی با توجه به شرایط آب و هوای در استان، برگزاری جشنواره ها و مسابقات ورزشی در مناسبت های مختلف در دستور کار داریم.

رهامی با اشاره به الزامات توسعه ورزش بانوان در سطح استان خاطر نشان کرد:‌ ایجاد و راه اندازی پارک های ورزش صبحگاهی و عصرگاهی، برگزاری مسابقات ورزشی در مناسبت های مختلف ویژه بانوان و کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان، پیاده روی خانواده ویژه بانوان، برگزاری کلاسها و کارگاه های آموزشی و همچنین گفتگو با فدراسیون برای جذب رشته های پر مخاطب از زمره ضروریات توسعه ورزش همگانی است.

وی در خاتمه یادآور شد:‌ به موازات اقدامات نرم افزاری، عقد تفاهم نامه های همکاری و توسعه همکاری های بین بخشی، در بعد سخت افزار نیز باید اعتبار مناسبی به ورزش همگانی استان اعطا شود، تا با همکاری بین بخشی اداره کل ورزش و جوانان استان، هئیت ورزش های همگانی با شهرداری ها و دیگر نهادهای ذی ربط ورزش همگانی، شاهد افزایش مشارکت بانوان در فعالیت بدنی و کاهش کم تحرکی ملی باشیم. در غیر این صورت تلاش های صورت گرفته در بعد نرم افزاری ابتر می ماند.