مشاور «محمود عباس»: برای انتفاضه جدید آماده می‌شویم

مشاور «محمود عباس»: برای انتفاضه جدید آماده می‌شویم

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-22

به گزارش گروه بین‌الملل تازه ترین ها، «نبیل شعث» مشاور «محمود عباس» در امور خارجه و روابط بین‌الملل اعلام کرد، مسیر عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی که برخی کشورها در پیش گرفته‌اند تحت سلطه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا صورت می‌گیرد.

وی به شبکه «المیادین» گفت: ترامپ سعی می‌کند «معامله قرن» یا همان «فریب قرن» را با هدف نابودی مسأله فلسطین اجرا کند. امیدواریم سعودی به مسیر عادی‌سازی روابط ملحق نشود؛ در برابر فشار بر نظام‌های عربی کاری از دستمان برنمی‌آید.

شعث ادامه داد: مسیر عادی‌سازی روابط، خیانت و ننگ از جانب کسانی است که با بدترین رئیس‌جمهور آمریکا و نخست‌وزیر اسرائیل علیه ما توافق کردند. به مبارزه خود علیه اسرائیل علیرغم عادی‌سازی (برخی کشورها) ادامه می‌دهیم اما آیا ملزم به جنگ با کشورهای عربی هستیم؟

وی تصریح کرد، اعضای اتحادیه عرب را در حال حاضر سرانی از جمله حاکمان کشورهای حاشیه خلیج فارس و سازش‌کنندگان تشکیل می‌دهند و «جمال عبدالناصر» رئیس‌جمهور پیشین مصر دیگر وجود ندارد.

شعث در پایان افزود: ما با اجماع فلسطینی برای یک انتفاضه جدید آماده می‌شویم؛ مطلقا اختلافی میان تشکیلات خودگردان و گروه‌های فلسطینی وجود ندارد و همه ما برای مقابله با توطئه‌های کنونی متحد هستیم.

ترامپ جمعه شب (دیشب) در توییتر خود خبر از سازش بحرین با رژیم صهیونیستی خبر داد و این خبر با واکنش‌های گسترده روبرو شده است. 

انتهای پیام/